BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisTurkcell Genel Müdürü görevi bırakıyor----

Turkcell Genel Müdürü görevi bırakıyor

Turkcell Genel Müdürü görevi bırakıyor
15 Mart 2019 - 09:42 www.finansgundem.com

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden istifa ettiği iddia edildi. İlerleyen saatlerde Turkcell'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklama yapması bekleniyor

Terzioğlu dün akşam itibarıyla görevinden istifa etti. Turkcell’in konuyu bir açıklama ile Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklaması bekleniyor. Reuters’ın haberine göre ise Turkcell yetkilileri konuyla ilgili yorum yapmadı.

CEO YERİNE GMY VEKALET EDECEK

Konuya yakın iki kaynak Turkcell'in görevden ayrılan CEO'su Kaan Terzioğlu yerine satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan'ın vekalet edeceğini bildirildi. 

Henüz Terzioğlu'nun görevden ayrılması ve CEO görevine kimin getirileceği hakkında açıklama yapmayan Turkcell, Reuters'ın sorularına cevap vermedi. 

Kaan Terzioğlu'nun istifa iddiası TCELL üzerinde negatif etkiye neden oldu. Güne BIST'den negatif ayrışarak 14.32 TL'den başlayan hisse, saat 10.44 itibariyle %1.96 düşüşle 14.04 TL'den işlem görüyor.

KAAN TERZİOĞLU KİMDİR?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD'de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika'da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı.

Karamehmet hisseleri Ziraat Bankası'na geçti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)