BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTürk bankaları Avrupa'nın en iyisi----

Türk bankaları Avrupa'nın en iyisi

Türk bankaları Avrupa'nın en iyisi
27 Ekim 2014 - 06:39 www.finansgundem.com

Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer , Türk bankacılık sektörünün Avrupa’nın en güçlüsü olduğunu belirtti

Dünyanın en büyük denetim, muhasebe ve danışmanlık firmalarında biri olan Deloitte Global’in CEO’su Barry Salzberg, 2020 projeksiyonlarında Türkiye’nin ‘hikayenin iyi tarafında’ olduğunu söyledi. Dünya'dan Uğur Yılmaz'ın haberine göre, Deloitte’un Türkiye’deki yatırımlarının karşılığını verdiğini belirten Salzberg, “Gelecek yıl bu yıldan iyi olacak. Türkiye’deki yatırımımız çok anlamlı. Burada büyük fırsat görüyoruz. Türkiye bizim için 2020 stratejimizde pozitif görünen ülkelerin tarafında yer alıyor. Bu da yatırımlarımızı artıracağımız ve büyüyeceğimiz anlamına geliyor” dedi.

TÜRK BANKALARI AVRUPA'NIN EN İYİSİ

Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer de Türk bankacılık sektörünün Avrupa’nın en güçlüsü olduğunu belirtti. Gürer, bankalardaki batık kredi oranının 2008 krizinde yüzde 5.5’e yükseldiğini krizden sonra yüzde 2.8’e kadar düştüğüne işaret etti. Gürer, bazı büyük bankalarda bu rasyonun yüzde 1.8 düzeyinde olduğunu da kaydetti. Kredi ve kart kullanımını sınırlayan regülasyonlarında etkisini gösterdiğine ifade eden Gürer, “Bankalar kredi hacimlerini büyütüp para kazanmak isterler. 2015’in ortalarına kadar zor zamanlar geçirilebilir. Ancak bizim bankacılık sektörümüz Avrupa’nın en güçlüsü diyebiliriz” diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)