BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTürk bankacının başarısı ödüllendirildi----

Türk bankacının başarısı ödüllendirildi

Türk bankacının başarısı ödüllendirildi
29 Kasım 2022 - 07:47 www.finansgundem.com

BBVA CEO'su Onur Genç, 2022 yılını 11 milyon yeni müşteri kapatacaklarını açıkladı

İspanyol bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Onur Genç, 2022 yılını tüm dünyada 11 milyon yeni müşteri ile kapatacaklarını duyurdu.

Onur Genç, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 13. Expansion-KPMG Finans Buluşması etkinliğinde konuştu. BBVA'nın yaklaşık bir yıl önce başladığı İtalya'daki dijital bireysel bankacılık hizmetinin gelişiminden oldukça memnun olduklarını vurgulayan Genç, "Bu yıl sonunda İtalya'da 160 bin müşteriye sahip olmayı umuyoruz. Bu, başlangıçtaki öngörülerimizin neredeyse üç katı. Amacımız, İtalya'daki müşterilerimiz için ilk referans bankası olmak." dedi.

Genç, Avrupa'nın en iyi oranı olan yüzde 15'lik maddi sermaye getirisine sahip olan BBVA'nın bu yılı rekor bir rakamla, tüm dünyada 11 milyondan fazla yeni müşteri ile kapatacağının kesinleştiğini dile getirdi.

Son 4 yılda Brexit, Kovid-19 ve Ukrayna-Rusya savaşı gibi dünya ekonomisini derinden etkileyen önemli gelişmelere göğüs gerdiklerini aktaran Genç, bu zorluklar bağlamında trendleri de belirlediklerini kaydetti.

Hissedarlarının getirilerini en üst düzeye çıkarmanın kendileri için bir öncelik olduğunu vurgulayan BBVA CEO'su, 2019'dan bu yana BBVA hisse payının (temettüler dahil) toplam getirisinin, Avrupa bankacılık sektörü ortalamasının yüzde 24 üzerinde olduğunu ifade etti.

Diğer yandan İspanya'da sol koalisyon hükümetinin, ekonomik krizle mücadele kapsamında bankalara getirdiği vergi uygulamasını eleştiren Genç, "Bu uygulamayı yerine getireceğiz ama hem fikir değiliz. Çünkü ekonomik büyümeyi etkileyecektir." şeklinde konuştu. Genç gibi İspanya'daki diğer bankaların üst düzey yöneticileri de hükümetin bankalardan vergi alma kararını eleştirdi.

Bu arada Türkiye-İspanya Sanayi ve Ticaret Odası'nın 1 Aralık'ta Madrid'de düzenleyeceği ödül töreninde BBVA CEO'su Onur Genç'e "BBVA bankasını küreselleştirdiği ve küresel çaptaki bir İspanyol bankasına liderlik eden ilk Türk olduğu için profesyonel liyakat ödülü" verileceği öğrenildi.

Garanti BBVA sendikasyon kredisini 400 milyon dolar tutarla yeniledi

 

Garanti BBVA ile “İhracatta Sürdürülebilir Gelecek” buluşmaları başladı

 

BBVA’nın karı iki kattan fazla arttı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)