BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiTurizm sektörünü karıştıran kanun teklifi----

Turizm sektörünü karıştıran kanun teklifi

Turizm sektörünü karıştıran kanun teklifi
31 Mart 2021 - 18:34 www.finansgundem.com

TBMM'ye dün AKP'li milletvekillerince sunulan Turizm Teşvik Kanunu'yla getirilmek istenen değişiklikler arasında, otellere transfer hakkı getirilmesi Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ni (TÜRSAB) ayaklandırdı

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), AKP'li milletvekilleri tarafından meclise dün sunulan Turizm Teşvik Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifinde, beş yıldızlı otellere kendi transferlerini yapma hakkı tanınmasına sert tepki gösterdi. TÜRSAB Genel Merkezi ve tüm şubeleri, “2634 sayılı Kanun Değişikliği ile Otellere Transfer Hakkı Verilmek İstenmesini Kabul Etmiyoruz!” kampanyası başlattı.

“HAK VE YETKİLER ELİMİZDEN ALINACAK”

Getirilmek istenen değişiklikle acentelerin hak ve yetkilerinin ellerinden alınacağını savunan TÜRSAB, “Birliğimizin görüşüne başvurulmaksızın ‘Turizmi Teşvik Kanunu' maddelerinin, sektörün can damarı olan seyahat acentelerimizin hak ve yetkilerinin ellerinden alınarak aleyhine bir kararla değiştirilmesi asla kabul edilemez. 1618 Sayılı Kanun ile tanınmış seyahat acentelerine münhasır transfer hak ve yetkisinin, elimizden alınmak istenmesine şiddetle karşıyız! Hayatta kalma mücadelesi veren seyahat acentelerinin hak ve yetkilerinin ellerinden alınması kabul edilemez!” denildi.

“DEĞİŞİKLİK NE GETİRİYOR?”

AKP'li milletvekillerinin verdiği teklifin 10'uncu maddesi ile 2634 Sayılı Kanun'un 5'inci maddesi tamamen değiştirilecek. 5'inci maddenin 10'uncu fıkrası “Beş yıldızlı oteller ile tatil köylerinin beş binek araca kadar sahip olacakları araçları ile kendi müşterilerinin transferlerini yapabilecekleri” şeklinde düzenleniyor. Bu düzenlemede transfer yapabilecek araçların konaklama tesisine ait olması veya leasing usulü ile kiralanması şartının yanı sıra en az 2900 cc motor hacminde olması gerekiyor.

Piyasalarda gün sonu 31/03/2021

Biden’ın vergi düzenlemesinin kaybedeni kim olacak?

Küresel petrol devinden yenilenebilir enerji yatırımı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)