BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTüm işlemler internet üzerinde----

Tüm işlemler internet üzerinde

Tüm işlemler internet üzerinde
20 Kasım 2013 - 17:27 www.finansgundem.com

Bank Pozitif hizmet ve iş modeli ile bankacılıkta değişime öncülük ediyor...

Son yıllarda daha hızlı gelişim gösteren teknoloji ve bunun sosyal hayatımızda ortaya çıkardığı değişim, bankacılık alanında yeni bir anlayışı beraberinde getirdi. Bu değişimi hızlı fark eden BankPozitif, Teknoloji-Süreç-İnsan faktörlerini bir bütün olarak temel alan yaklaşımıyla sunduğu hizmetlerle, klasik bankacılığın çok ötesinde yepyeni bir bankacılık döneminin kapısını araladı.
Şube ve çağrı merkezi gibi klasik kanalların yerine bütün işlemlerin internet üzerinden tamamlandığı hizmet modelini getiren BankPozitif, yeni nesil bankacılık anlayışıyla günlük hayatında sosyal medyayı rahatlıkla kullanan kişilerin, bankacılığı da aynı rahatlıkla kullanmaları için çözümler geliştiriyor.
BankPozitif, son yıllarda teknolojinin sosyal yaşantımıza artan oranda girmesi ile bireylerin hayatlarındaki değişiklik ve ihtiyaçlara paralel olarak Teknoloji-Süreç-İnsan faktörlerini bir bütün olarak ele alan yaklaşımıyla hizmet anlayışını geleneksel bankacılıktan farklılaştırıyor. Teknoloji odaklı yeni ve farklı hizmet anlayışını benimseyen BankPozitif bu iş modeli ile bankacılık sektöründe yeni hareket alanlarının açılmasına da öncülük ediyor.
Yeni nesil teknolojiyle yeni nesil bankacılık dönemi
Bu anlayışla Türkiye’de yeni nesil bankacılık modelini başlatan, müşterisi ile tüm iletişimi internet üzerinden sağlayan BankPozitif, şube ve çağrı merkezi gibi klasik kanallar yerine teknoloji alanındaki bilgisini bankacılık deneyimiyle birleştirerek dijital çağın beklentilerini karşılayan bankacılık uygulamaları geliştiriyor.
Kredi ihtiyaçları için tüm süreci internet üzerinden yürüten BankPozitif, geliştirdiği bankacılık modeli ile yarım dakikada hızlı bireysel kredi hizmeti de sağlıyor. BankPozitif, bu bakış açısıyla büyümesini devam ettiren sektörde yeni nesil bankacılık anlayışının da rol modeli oldu.
Yeni nesil bankacılık anlayışıyla tüketicilere çok farklı ve çok beğenilen bir hizmet getirdiklerini söyleyen BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu, BankPozitif’in iş modeli ve başarılı performansı ile diğer bankaların da ilgisini çekerek sektörün öncüsü olduğunu belirterek “Çeşitli banka yönetimlerinin ilgili birimlerine BankPozitif'i örnek gösterdiklerini ve benzer sistemler kurma hedefi vererek çalışmalar yaptıklarını görüyoruz“ dedi.
Teknolojinin sağladığı maliyet avantajını müşteriye yansıtıyor
Bankacılık sektörüne sağladığı bu yeni iş yapış biçimiyle, yeni nesil bankacılıkta rol model olma rolü de üstlenen BankPozitif, bu sayede yakaladığı maliyet avantajlarını tüketicilerine de yansıtıyor.
Müşterilerinden dosya masrafı, komisyon, sigorta ücreti gibi hiçbir ek ücret ödeme talep etmeyen BankPozitif, sektörde komisyonsuz tüketici kredisi konusunda da öncü konumda bulunuyor.
İnternet üzerinde gerçekleştirilen her türlü bankacılık işleminde Bankacılık ve Denetleme Kurumu’nun denetimine tabi olan BankPozitif, günlük hayatında sosyal medyayı rahatlıkla kullanan kişilerin, bankacılığı da aynı rahatlıkla kullanmaları için çözümler geliştirmeyi hedefliyor.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)