BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisTİM yarışı, iki dostun arasını açtı----

TİM yarışı, iki dostun arasını açtı

TİM yarışı, iki dostun arasını açtı
18 Haziran 2018 - 15:25 www.finansgundem.com

20 yılı aşkın süredir yakın arkadaş olan Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki'nin arasına kara kedi girdi. Niye mi?

Türkiye kamuoyu 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine hazırlanırken, iş dünyasında ise 24 Haziran'dan bir hafta sonra gerçekleştirilecek Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) başkanlık seçimi telaşı var.

Eski başkan Oğuz Satıcı'nın ardından, İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller ihracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri ihracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkan Yardımcısı İsmail Gülle'nin de başkanlığa aday oldu.

Ancak Ekonomist’in kulis haberine göre, daha ilk günden başkanlık yarışı küskünlükle başladı. 20 yılı aşkın süredir yakın arkadaş olan Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki'nin arasına kara kedi girdi. Nasıl mı? Satıcı'nın adaylığını duyururken kendini destekleyen birlik başkanları içerisinde Öztiryaki'yi de saymasının üstünden daha birkaç gün geçmeden Öztiyaki'nin de adaylığını açıklaması, iki eski dost arasında kırgınlığa neden oldu.

Satıcı, "Tahsin Bey, adaylığımı açıklamadan birkaç gün önce bana destek vereceğini söylemişti. Sonra kendisi başkanlığa aday oldu" diyor. Öztiryaki cephesi ise "Günler değil aylar önce buna benzer bir konuşma geçti ama bir resmiyeti yoktu. Sonra Oğuz Satıcı, haber vermeden adaylığını açıkladı ve Öztiryaki'nin ismini izin almadan kullandı" diye konuşuyor.

Adaylıklar açıklandığından beri de iki dost arasında herhangi bir görüşme olmadı. Şimdi her iki isim de TİM delegelerine yönelik yoğun bir seçim çalışmasına başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde iki dostun arasındaki buzlar eriyecek mi, hep beraber göreceğiz.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)