BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTesla Çin'de daha çok fabrika kurabilir----

Tesla Çin'de daha çok fabrika kurabilir

Tesla Çin'de daha çok fabrika kurabilir
13 Haziran 2019 - 10:23 www.finansgundem.com

Musk, Tesla'nın Çin'de daha çok fabrika kurabileceğini ima etti.

Bloomberg'e göre, Shanghai'deki fabrika inşaatı devam etmekte olan Tesla'nın CEO'su Musk, 11 Haziran Salı günü, şirketinin Çin'de daha çok fabrika kurabileceğini ima etti.

Musk, Tesla'nın Kaliforniya'daki Mountain View'daki yıllık hissedarlar toplantısında, Çin coğrafi açıdan epey büyük, dolayısıyla lojistik maliyetleri azaltmak için bu ülkenin diğer bölgelerinde de tesislere sahip olmak anlamlı görünüyor" dedi.

Ancak Tesla'nın CEO'su şirketin gelecekte büyüme konusunda acele etmeyeceğini de vurgulayarak "parayı çok hızlı harcayamayız, yoksa onu çabuk tüketiriz" dedi.

Çin, Tesla'nın Birleşik Devletler ‘den sonraki en büyük piyasası. Şirketin Shanghai'deki fabrika inşaatı da hızla ilerliyor nitekim Musk, inşaatın bu yılsonunda bitmiş olacağını daha önce belirtmişti.

Tesla, Shanghai tesisinde yılda yarım milyon otomobil üretmeyi hedeflediğini daha önce açıklamıştı.

Musk, bu amaçlarını Salı günü yatırımcılara geçici bir hedef olarak sundu ayrıca tesisin kapasitesinin uzun vadede 1 milyon araca varabileceğini de söyledi.

50 milyar yuanı (7 milyar ABD doları) aşkın bir yatırımla oluşmuş bulunan Tesla fabrikası, Shanghai imalat setörünün en büyük yatırım projesi olma özelliğini taşıyor.

Şirket, daha geçen ay, Shanghai'de üretilecek ikinci nesil Model 3 siparişleri almaya başlamaktan söz ediyordu.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)