BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiTemmuz'da asgari ücrete zam gelecek mi?----

Temmuz'da asgari ücrete zam gelecek mi?

Temmuz'da asgari ücrete zam gelecek mi?
21 Mayıs 2022 - 20:44 www.finansgundem.com

Hızlanan enflasyon nedeniyle asgari ücrete ek zam geleceği iddiaları konuşuluyor. İşçi ve işverenler tarafından araştırılan asgari ücrete ikinci zam konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi.

Son gelen zamların ardından temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaşımızdan esirgemeyiz" dediği asgari ücret zammıyla ilgili son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

Bilgin, ""Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim" diye konuştu.

Bakan Bilgin, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var" dedi.

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, "Burada bu gün Isparta’mız da bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum." ifadelerine yer verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan da asgari ücretle ilgili son dakika açıklama geldi. Yılmaz, konuyla ilgili "Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi" dedi

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'TEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, "Asgari ücret ve başka konular dar gelirli vatandaşlarımızı ekonomik olarak korumak hükümetimizin her zaman gündemindedir. Yakın zamanda düzenlemeler yapıldı. Vatandaşlarımızın hayat koşulları, ilettiği talep ve beklentileri bizim partimizin her zaman gündemindedir." ifadelerine yer verdi. 

Tüm bu açıklamalar net olarak asgari ücrete ikinci zam yapılacağı anlamına gelmesede yeşil ışık olarak algılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da önemli açıklamalarda bulundu

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

 

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Emekli22 Mayıs 2022 01:48

    Emekli maaşlarına 1500 TL Seyyanen Zam + Enflasyon farkı, Asgari ücret; 6250 TL Hayırlı uğurlu olsun...(Bir emeklinin tahminidir, YTD)

  • Emekli23 Mayıs 2022 14:36

    Çoğunlukla olumsuz oy verilmiş, demek ki tuzlar kuru...Siz kime neye hizmet ediyorsunuz, anlayamadım.

  • Murtaza21 Mayıs 2022 22:52

    Emekli ikramiyelerine attılar tuttular kızdılar ölçtüler bittiler koca koca devlet adamlar dağdan fare dogurdular