BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTEB Aile Akademisi ile 1 milyon kişi finansal okuryazar oldu ----

TEB Aile Akademisi ile 1 milyon kişi finansal okuryazar oldu

TEB Aile Akademisi ile 1 milyon kişi finansal okuryazar oldu
21 Kasım 2017 - 13:55 www.finansgundem.com

TEB Aile Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü iş birlikleriyle ekim ayı itibariyle ülke genelinde toplam 1 milyon kişiye finansal okuryazarlık eğitimi verdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2012 yılında ‘Sorumlu Bankacılık’ anlayışıyla hayata geçirdiği TEB Aile Akademisi ile tasarruf alışkanlığının toplum genelinde yaygınlaşmasına ve finansal okuryazar bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Gerçekleştirdiği iş birlikleri ve verdiği eğitimlerle bireylerin bütçelerini daha verimli bir şekilde yönetebilmelerini amaçlayan TEB Aile Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlükleri ile birlikte yürüttüğü iş birlikleri sayesinde Ekim ayı itibariyle ülke genelinde toplam 1 milyon kişinin finansal okuryazar olmasını sağladı.

 Proje kapsamında, Türkiye genelinde yer alan Halk Eğitim Merkezleri kursiyerleri ve Mesleki Teknik Liselerde okuyan öğrencilere finansal okuryazarlık eğitimi veren TEB Aile Akademisi, 2020 yılı sonuna kadar 6,2 milyon, hayata geçirdiği tüm projelerle de toplam 20 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

 Mendi, “TEB Aile Akademisi ile 5 yıldır tasarrufların yükseltilmesi için çalışıyoruz”

Türkiye’nin büyüme hedefini yakalayabilmesi için toplum genelinde tasarruf bilincinin gelişmesi gerektiğine dikkat çeken TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Banka olarak, ancak tasarruf alışkanlığı gelişmiş, finansal bilinci yüksek bireylerin oluşturduğu bir toplumun sürdürülebilir ekonomik büyümeyi yakalayabileceğini düşünüyoruz. Bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz TEB Aile Akademisi ile beş yıldan bu yana ülkemizin tasarruf oranlarının yükseltilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdürüyor; yaptığımız işbirlikleriyle finansal okuryazar bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

 Hedef 2020 sonuna kadar nüfusun yüzde 25’ine ulaşmak

TEB Aile Akademisi çalışmaları kapsamında banka çalışanlarından oluşan gönüllü bir ekip ile herkese açık ve ücretsiz eğitimler verildiğini belirten Mendi, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlükleri ile birlikte yürüttüğümüz iş birlikleri sayesinde, Ekim ayı itibariyle toplam 1 milyon kişinin finansal okuryazar olmasını sağladık. Bu bizim ve ülkemiz için çok büyük bir başarı. İş birliklerinin yanı sıra TEB Aile Akademisi eğitimleriyle bugüne kadar bire bir olarak 235 bin kişiye ulaşarak tasarruf ve finansal okuryazarlık bilinci kazandırdık. Gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle 2020 yılı sonuna kadar 20 milyon bireye eğitimlerimizi ulaştırmayı planlıyor, Türkiye nüfusunun yüzde 25’ini finansal okuryazar yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)