BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTBMM'de CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerilerine ret----

TBMM'de CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerilerine ret

TBMM'de CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerilerine ret
25 Mayıs 2022 - 19:22 www.finansgundem.com

TBMM Genel Kurulu'nda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, gündem dışı konuşmalar ve grup başkanvekillerinin yerlerinden söz almasının ardından partilerin gündeme ilişkin önerilerine geçildi.

İYİ Parti'nin "uyuşturucu ile mücadele", CHP'nin "Anayasa Mahkemesi ve AİHM'in kanun değişikliği gerektiren pilot kararı", HDP'nin "çay üreticilerinin sorunları" konusundaki önergelerinin gündeme alınması önerileri ayrı ayrı görüşüldü. Görüşmelerin ardından yapılan oylamalarda grup önerileri kabul edilmedi.

Daha sonra AK Parti Grubu'nun, Genel Kurulun gündemi ve çalışma saatlerine ilişkin önerisi görüşüldü.

Kabul edilen öneriye göre, bugün Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek, ardından "Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun"da değişiklik öngören teklifin müzakerelerine başlanacak.

Yarın ise "İslam İşbirliği Teşkilatı Polis İşbirliği ve Koordinasyon Merkezi Tüzüğünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi" ele alınacak.

"AK Parti'nin ne Cumhuriyetimizle bir hesaplaşması ne de Atatürk'e bir hıncı var"

AK Parti'nin grup önerisi üzerine söz alan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'nın eski stadyumunun yıkıldığını yerine yeni stadyumun yapılmadığını söyledi.

Büyük bir stadyumunun olmamasının Ankara'ya yakışmadığını dile getiren Emir, "Sizin derdiniz Ankara'ya stat yapmak değil sizin Ankara'yla sorununuz, Ankara'ya hıncınız var. Mustafa Kemal'e, İnönü'ye hıncınız var." dedi.

Bunun üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "AK Parti'nin ne Cumhuriyetimizle bir hesaplaşması var ne de bu ülkenin kurucusu Atatürk'e bir hıncı var. Bu memleket Atatürk'ün önderliğinde milli Kurtuluş Savaşı'nı vermiş, bağımsızlığını ilan etmiştir. 7'den 77'ye herkesin bu vatan toprağında hakkı var ama Atatürk'ün önderliğinde gelişen bir durum var. 'Ben Mustafa Kemal'e Atatürk demekten imtina ediyorum.' diyen kişiyi hala il başkanı olarak tutuyorsunuz; AK Parti'ye 'Atatürk'e hıncınız var, Cumhuriyet'le probleminiz var.' diyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Genel Kurulda daha sonra, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

AB, Batı Balkan ülkeleri ve Türkiye arasında ekonomik diyalog mesajı

 

Mehmet Cengiz’den Özdil’e milyonluk dava

 

Babacan: Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)