BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTBB Başkanı Çakar ABD'de önemli temaslarda bulundu----

TBB Başkanı Çakar ABD'de önemli temaslarda bulundu

TBB Başkanı Çakar ABD'de önemli temaslarda bulundu
17 Ekim 2022 - 12:56 www.finansgundem.com

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası'nın 10-15 Ekim 2022 tarihlerinde Washington'da yapılan yıllık toplantıları vesilesiyle Uluslararası Finans Enstitüsü programına katıldı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası'nın 10-15 Ekim 2022 tarihlerinde Washington'da yapılan yıllık toplantıları vesilesiyle Uluslararası Finans Enstitüsü programına katıldı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, TBB tarafından düzenlenen geleneksel resepsiyona ev sahipliği yaptı. Resepsiyona Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Büyükelçi Hasan Murat Mercan, uluslararası bankalar ve diğer finansal kuruluşların temsilcileri ile Türkiye heyetindeki bankacılar ve Washington'da yaşayan Türkler katıldı.

Toplantılar ve görüşmelere ilişkin olarak Başkan Çakar şu değerlendirmede bulundu:

Pandemi nedeniyle ara verilen toplantıların yeniden fiziki olarak yapılması temasları daha etkili hale getirdi. Küresel ekonominin gündeminde çözüm bekleyen çok sayıdaki önemli konu üzerine değerli görüşmeler yapıldı. Gerçekleşen temaslarda; gelişmiş ülke ekonomilerinde hissedilen yavaşlama hatta durgunluk riski, yüksek seyreden enflasyon, yakın bölgemizde yaşanan savaş, Avrupa ülkelerindeki enerji sorunu, tedarik zincirindeki aksamalar, çevre ve iklim riskleri ile bölgesel konular görüşüldü. Toplantılardaki ortak değerlendirmede, dünya ekonomisinin zorlu bir dönemden geçtiği, zorlukların aşılmasında uluslararası iş birliklerinin ve ticaretin artırılmasının yanı sıra uluslararası kuruluşların yapıcı çalışmalarının önemi vurgulandı. Muhabir banka temsilcileri ve uluslararası yatırımcılarla yapılan ikili görüşmelerde ise bankacılık sektörümüzdeki son gelişmeler ve önümüzdeki dönemde yapılacak iş birlikleri konuşuldu.

 

Çakar: Sorun mevduatın döviz, kredi talebinin TL olması

 

TBB'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)