BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem"Tayyip Erdoğan'sız biraz sıkar"----

"Tayyip Erdoğan'sız biraz sıkar"

Tayyip Erdoğan'sız biraz sıkar
11 Nisan 2017 - 13:07 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 16 Nisan'da yapılacak referandum hakkında konuştu.

Bilal Erdoğan, Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (DERSİAD), İBB Deniz Köşk Toplantı Salonu'nda düzenlediği "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve İş Dünyasının Kazanımları" konulu programa katıldı. Burada 16 Nisan'da yapılacak referandum hakkında konuştu. Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın en büyük mirası olacağını belirterek, "Bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan'dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar" dedi.

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD) 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve İş Dünyasının Kazanımları' konulu program düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Köşk Toplantı Salonu'ndaki programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Namık Bek ve çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

'Erdoğan varken yaptık yaptık'

Programda konuşan Bilal Erdoğan, Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı sene de yüzde 2.9 büyüdüğünü belirterek, şunları söyledi: "Darbe girişimi olmasaydı demek ki en az 4 büyüyecektik. Bu neyi gösteriyor? Bizim bu çalkantılı dünya konjonktüründe Türkiye'nin koalisyonla bilmem neyle kaybedecek zamanı yok. Bu sistem bir daha koalisyon olmasın diye bir formül. 15 Temmuz yönetim sistemini düzenleyen, toparlayan anayasal bir değişikliği kaçınılmaz ve gerekli hale getirdi. Bu değişikliği yapmak zorundayız. Ve bir de şu gerçeği kabul etmek lazım, babam diye söylemiyorum, bu değişikliği Recep Tayyip Erdoğan varken yaptık yaptık. Bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan'dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar."

'Düşmanın okları hayır cephesinden geliyor'

AHaber'e göre Bilal Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Bu millet Çanakkale'de nasıl bu yurdun düşmanlarını bu kardeş milletin düşmanlarını yendiyse 15 Temmuz'da da onları mağlubiyete uğrattı. Şimdi düşmanın okları nereye gidiyor? Tayyip Erdoğan'a, Tayyip Erdoğan ne yapıyor maşallah Ulubatlı Hasan gibi. Şimdi düşmanın okları 'Hayır' cephesinden hayır kampından geliyor" dedi.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)