BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTarım Kredi'den market sayıları ve fiyatlara ilişkin açıklama----

Tarım Kredi'den market sayıları ve fiyatlara ilişkin açıklama

Tarım Kredi'den market sayıları ve fiyatlara ilişkin açıklama
07 Ekim 2021 - 22:33 www.finansgundem.com

Tarım Kredi, bir gazetede, "Fiyatlar Gayet Uygun Değilmiş" başlığıyla yer alan haberdeki Tarım Kredi Kooperatif marketlerine ait olduğu iddia edilen fiyatların gerçeği yansıtmadığını bildirdi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Tarım Kredi iştiraki Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ hakkında son dönemde çeşitli basın ve yayın kuruluşlarındaki yanlış ve yanıltıcı bilgiler üzerine kamuoyuna doğruyu aktarmak için açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Yaygın hizmet ağı ve uygun fiyat politikasıyla gıda enflasyonuyla mücadelede etkin bir rol üstlenen şirketin bugün itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tayin ettiği 1000 mağaza hedefini en kısa sürede tamamlamak adına planladığı 13 lojistik merkezini devreye alarak yaygın ve hızlı dağıtım altyapısını oluşturduğuna işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında iddia edildiği üzere bugün itibarıyla toplam mağaza sayımız 159 değil, 47 il ve 227 ilçede olmak üzere 483'tür. Mevcut 483 mağazaya ek olarak 227 Kooperatif Market'in proje ve inşaat çalışmaları devam etmektedir. Yıl sonuna kadar hizmete alınacak 710 Kooperatif Market ve 5 Koopgross Market'in yanı sıra 2022 yılı ilk çeyreğine kadar 1000 markete ulaşması için bütün ekiplerimiz üstün bir gayretle çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca 247 birim Tarım Kredi Kooperatifinin teşhir alanları artırılarak 2021 yılı içerisinde tüketicilerimizin istifadesine sunulmuştur.

Yine bir başka günlük gazetede ise 'Fiyatlar Gayet Uygun Değilmiş' manşetiyle verilen haberde, Tarım Kredi Kooperatif marketlerdeki fiyatların incelendiği belirtilerek şirketimizin marketlerine ait olduğu iddia edilen fiyatlar üzerinden yanlış ve yanıltıcı bir haber yapılmıştır. İnternet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan da duyurduğumuz üzere belirtilen fiyatlar, Tarım Kredi Kooperatif marketlerin gerçek fiyatlarını yansıtmamaktadır."

"Toplamda 733 noktada tüketicilerimizin istifadesine sunmuştur"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Kooperatif Market Projesi başta olmak üzere iştirakleri marifetiyle 2017'de yalnızca 535 milyon lira olan üreticiden doğrudan ürün değerlendirme faaliyetini, 2020 yılı sonu itibarıyla 2,4 milyar lira olarak gerçekleştirdiği aktarılan açıklamada, Tarım Kredi'nin bu yılki 3,5 milyar liralık ürün alım hedefiyle hacmini 3 yılda yaklaşık 6 kat artırdığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tevdi ettiği görev gereği üreticilerimize tarımsal girdileri uygun koşullarda sağlarken, tüketicilerimizi de güvenli gıda ile yine uygun koşullarda sofralarında buluşturarak korumak en önemli görevimizdir. Ülke genelinde teşkilatlanmış 1615 kooperatifi, 200 hizmet bürosu ve 800 binden fazla ortağıyla Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, doğal ve güvenli çiftçi ürünlerini; bugün itibarıyla 13 farklı ilde kurulan lojistik merkezleri sayesinde dönüştürülen birim kooperatifleri, gross marketleri ve Kooperatif Marketleri ile birlikte toplamda 733 noktada tüketicilerimizin istifadesine sunmuştur. Ayrıca bayi formatımız olan Koopmarket ve internetten hızlı alışveriş imkanı sağlayan Koopgell ile ilgili demo çalışmalarımız devam etmektedir."

Açıklamada, haberde iddia edilen fiyatlar ile Tarım Kredi market fiyatları şu şekilde sıralandı:

Dışişleri'nden İsrail'e kınama

Türkiye aşılamada kaçıncı sırada? Koca sayı verdi

Günlük Kovid-19 verileri açıklandı: 217 vefat, 30 bin 19 yeni vaka

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bir yorum08 Ekim 2021 09:33

  Sanırsın aşağıdaki soytarılar acından geberiyor;  Evet fiyatlar gayet uygun!  Bu aşağıda  beğenmezük istemezükçü züppe takımına bir tavsiye;  sigara ve kola içmeyi bırakın tabi  alkolü de  cebinize en az 6 kilo et parası  kalacak!   Ama varsan baksan bu züppelerin çoğusunun durumu ortanın da üzerindedir.  Bu marketlerin sayısı arttıkça bu soytarılar tabi başka bahaneler ile gelecek!   İzmir de İstanbul da 3-4 kat kira arttıran yine aynı aşağılık insafsız soysuz zihniyetin temsilcileridir.  Güya devleti çaresiz bırakacaklar!  Ne oldu yine ...t oldunuz!  Sizin aşağılık karakterinize rağmen devlet bunun da çaresini buldu!SADECE AHLAKSIZLIĞIN, EDEPSİZLİĞİN ÇARESİ YOKTUR BİR DE ÖLÜMÜN!  Şeytan ın içine karargah kurduğu itlere kim ne yapsın!  Geberene kadar yalana iftiraya devam.

 • Vatandaş Koop08 Ekim 2021 09:04

  Tarim Kooplari aynı ürünleri aynı kalitede , ortalama -%30 dusuk satmadiktan sonra pek anlamı yok

 • Türkoğlutúrk08 Ekim 2021 07:29

  Sanki fiyatlardan haberim yokmuş gibi açıklamış.zeytini ucuz ama şu içinde alıyorsun bir anda küçülüyor.

 • Bir yorum08 Ekim 2021 10:00

  Yav sen bayağı komik bir şeysin!  Zeytini su içinde küçülüyormuş!  Acele ile yalan  s...yım dersen işte böyle tam s...çarsın.  Dangal oğlan zeytinler zaten tuzlu su içinde muhafaza edilir!  Küçüldüğünü  hiç görmedim.  Yani bu serseme göre satın aldıktan sonra bir daha suya koyuyor  ve küçülüyormuş  Allah ım sen bilirsin bu ahmakları nasıl iflah edersin?  Her ne kadar umutsuz vaka olsa da Allah tan umut kesilmez.

 • Çakır08 Ekim 2021 02:26

  Aldığımız maaslarla tarım kredi kooperatifleri pahalı patronların çoğu cimrilik yapıyor yalanmi söyleyeyim

 • Erol g.07 Ekim 2021 23:52

  DİGER MARKETLERE GÖRE EN PAHALI BOLDO PRİNÇ.EN PAHALI CİPSLER SİRKELER EN PAHALI REÇEL MARMELATLAR BALLAR TARIM KREDİ KOOPLARINDA

 • acacu07 Ekim 2021 23:27

  Bir tek yağ fiyatında sorun var, gerisi neredeyse aynı. Boşuna goy goy yapmayın. Piyasayı regüle ediyoruz diye de açıklamaları var. 5 büyük marketin şube sayısı 30 bini geçmiş, sen kimsin ki 500 marketle piyasayı regüle edeceksin? Market işin son noktası, çözüm en baştan başlamakla bulunabilir ancak.

 • pinokyo seni..07 Ekim 2021 22:43

  ulen allahsızlar sanki sizin fiyatlarınızı bilmiyoruz bırakın milleti salak yerine koymayı...