BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemŞoförden sonra bodyguard krizi----

Şoförden sonra bodyguard krizi

Şoförden sonra bodyguard krizi
21 Ekim 2021 - 09:07 www.finansgundem.com

Birleşik Kralıkk'ta AB vatandaşı şoförlerin ülkede çalışma hakkını kaybetmesiyle yaşanan tır şoförü krizinden sonra, şimdi de gece kulüplerinde güvenlik görevlisi açığı oluştu.

Birleşik Krallık'ta Brexit nedeniyle Avrupa Birliği (AB) vatandaşı şoförlerin ülkede çalışma hakkını kaybetmesiyle yaşanan tır şoförü krizinden sonra, şimdi de gece kulüplerinde güvenlik görevlisi açığı oluştu.

Gece Hayatı Sektörü Derneği (Night Time Industry Association –NTIA) CEO'su Michael Kill, "Gece hayatı ekonomisinde kapı güvenlik görevlisi açığı ciddi hale geliyor" dedi.

Birkaç ay önce derneğin düzenlediği bir ankete atıfta bulunan Kill, eleman kapasitesinin gerekli seviyenin yüzde 70 altında olduğunu belirterek "Lisanslı güvenlik görevlilerinin kamu güvenliğinde temel rol oynadığını" söyledi.

Beş gece kulübü işletmesinden birinin, güvenlik görevlisi bulamadığı için işyerini kapattığı ya da hizmet verdiği saatleri kısıtlamak durumunda kaldığı belirtildi.

Söz konusu sorunda hem güvenlik görevlilerinin pandemide işten çıkmasının hem de Brexit nedeniyle AB vatandaşlarının ülkede çalışamamasının rol oynadığı düşünülüyor.

Kill, şu andaki açığın "Kamuyu ciddi şekilde tehlikeye soktuğunu" söyledi.

Farklı gece kulüplerine kapı güvenlik görevlileri sağlayan ESP Güvenlik Çözümleri şirketinin başındaki Tom Robinson da gidişatın iyi olmadığını belirtti.

"Güvenlik görevlilerinin güvenli ve emniyetli ortamların oluşmasını sağladığını" belirten Robinson, "Eğer çalışacak kişiler olmazsa, işyerleri açılmaz. İşyerlerine verilen lisanslarda mekanda kaç güvenlik görevlisi bulundurmaları gerektiği belirtilir. Elinizde bu kadar kişi yoksa, işyerini kapatmak zorunda kalırsınız" dedi.

Devletin bu soruna çözüm bulması gerektiğini belirten NTIA, AB vatandaşı güvenlik görevlilerinin ülkeye gelip çalışabilmesi için geçici vize uygulaması yapılmasını talep etti.

İngiltere'de milletvekilleri tehdit altında

 

Britanya, geride bıraktığı 250 Afgan çevirmenin hayatlarını tehlikeye attı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)