BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSkandal iddia bakan ve bakan yardımcısını koltuğundan etti----

Skandal iddia bakan ve bakan yardımcısını koltuğundan etti

Skandal iddia bakan ve bakan yardımcısını koltuğundan etti
24 Mart 2019 - 07:52 www.finansgundem.com

Bulgaristan'da Adalet Bakanı Tzetzka Tzaöeva ile Spor Bakan Yardımcısı Vanya Koleva, 'Sofya'daki lüks bir siteden ucuza daire aldıkları' iddiaları üzerine istifa etti.

Bulgaristan'da Devlet Yolsuzlukla Mücadele ve Yasadışı Mal Varlığına El Koyma Komisyonu, Adalet Bakanı Tzetzka Tzaöeva,  iktidardaki GERB Partisi Parlamento Grubu Başkanı Tzvtan Tzvetanov, Spor Bakan Yardımcısı Vanya Koleva ile yine iktidardaki GERB Partisi Milletvekili Vejdi Raşidov'un Sofya'da lüks bir siteden maliyetinin çok altında daireler satın almasıyla ilgili soruşturmasında adı geçen siyasetçilerin piyasa değerinin altında fiyata daireler aldıklarını açıkladı.

Komisyon soruşturmasını sürdürürken, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Brüksel'den olay üzerine açıklama yaparak, "Yarın gelince tarafların ifadelerini alacağım ve suçlu varsa cezalarını da vereceğim" dedi. Gelişmeler üzerine Başbakan Borisov ile görüşen Adalet Bakanı Tzetzka Tzaçeva, istifa ettiğini açıkladı. Ardından Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Vanya Koleva, basına yaptığı açıklamada, "Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Boyko Borisov'un talebi üzerine istifamı sunuyorum" diyerek istifa etti.

Komisyonun aldığı kararda isimleri geçen ABD'de bulunan GERB Parlamento Grubu Başkanı Tzvtan Tzvetanov ile GERB Milletvekili Vejdi Raşidov ise henüz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Muhammet Cerit24 Mart 2019 10:09

    Bulgaristan rüşvet vs anlamında Avrupa'nın en yozlaşmış ülkelerinden biridir. Buna rağmen iki bakan ucuza daire aldı diye istifa ediyor. Demek ki şeref var adamlarda. Afedersiniz uyduruk Bulgaristan'ın bile şeref vs konusunda Ülkemizin ne kadar ilerisinde olduklarını düşünün. Yazık ettiler Türkiye'ye. Çok bozuldu ülke. Artık utanmıyor bile rüşvet alan. Rüşvet vermeyen müteahhitler ihale bile alamıyor artık. Siz hiç beş altı firma dışında devletten ihale alabilen şirket gördünüz mü son yıllarda? Herşeyi anlatan resim budur.

  • Muhammet Cerit24 Mart 2019 21:55

    Şerefle alakası var. Rüşvet veya yolsuzluk yaptığı ortaya çıkınca istifa eden son Türk bayındırlık bakanı Erdoğan Bayraktar idi. İstifa etmek şeref ve erdem meselesidir. İyi birşeydir. İkincisi, Türkiye'de Sadece dört müteahhitlik şirketi mi var? Neden tüm ihaleleri Cengiz inşaat, içtaş, Limak, kolin ve sems ethem alıyor? Başka holding veya şirket mi yok? Kapalı zarfmiş peh. Neyini savunuyorsun ki durumun? Bir kere de yanlışa yanlış deyin yahu, olmezsiniz.

  • Xyz24 Mart 2019 13:22

    Haci amca bunun şerefle alakasi yok..Serefli olsalar bu tarz ahlaksizliklar yapmazlar. AB aninda sorusturma başlatıyor ve istifa etmem deme sanslari yok. Ihale konusuna gelince kapali zarf usulü yürüyor genelde ihaleler. Uygun teklifi yapan düdüğü çalıyor. Siyasete baglamayin herseyi.