BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSiyasetçi koluna 700 bin liralık saat takamaz----

Siyasetçi koluna 700 bin liralık saat takamaz

Siyasetçi koluna 700 bin liralık saat takamaz
22 Ocak 2015 - 01:37 www.finansgundem.com

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Yüce Divan oylamasındaki fireler için konuştu: Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate, Bakara'ya...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" diye konuştu.

A Haber'de canlı yayında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski bakanlardan Zafer Çağlayan'ın oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL'lik saatin sebep olduğunu kaydetti. Şahin, "Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti'nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

BAKARA SURESİ İLE DALGA GEÇME

Eski bakan Egemen Bağış için yapılan oylama sırasında yaşanan fireleri de Bağış'ın Bakara Suresi ile dalga geçmesine bağlayan Şahin, “Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur'an-ı Kerim'in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimizde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan'da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim. Bu bir tepkidir." dedi.

DERS VERMEK AMACIYLA...

Şahin devamla şunları söyledi; "Dolayısya bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde her hangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar'a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız ona da vermezlerdi, aynı tavırlarını devam ettirirlerdi. Bazı arkadaşlarımızın, o üç eski bakan arkadaşımıza bir takım kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum."
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Selçuk22 Ocak 2015 08:36

    Hani montajdı bunlar, yüce divana gidilse bütün pislikler ortaya çıkacak diye öldünüz bittiniz korkudan.. Yazıklar olsun size inananlara da..

  • tepki mi22 Ocak 2015 07:15

    sayın şahin tepki demiş. Bakara konulu alay cümlelerine tepki. peki hani o kayıtlar montajdı?

  • Bakara22 Ocak 2015 06:12

    Peki Bakara'ya siz neden tepki vermediniz? Parti başkanıyken erdoğan neden tepki vermedi? Bİr tek charlie hebdo mudur dinle alay eden? Peki Bakara makara hakaretleri cezasız mı kalacak?