BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemŞimşek: TL'deki değer kaybı provokasyonlarla ilişkili----

Şimşek: TL'deki değer kaybı provokasyonlarla ilişkili

Şimşek: TL'deki değer kaybı provokasyonlarla ilişkili
18 Kasım 2017 - 20:06 www.finansgundem.com

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Son birkaç aydır birçok mesnetsiz haberle Türkiye piyasaları üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Liradaki değer kaybı da bunla ilişkili" dedi.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin üretim ve yatırım yapmaya, büyümeye devam ettiğini, batı ve Avrupa ile de arayı kapattığını belirterek, "Ekonomi alanında şimdi Türkiye'ye karşı bir çaba ve provokasyon içindeler. Son birkaç aydır birçok mesnetsiz haberle Türkiye piyasaları üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Son dönemlerde piyasalardaki hareketlilik, liradaki değer kaybı, önemli ölçüde bu şekilde üretilen haberler ve provokasyonlarla ilişkilidir." dedi.

Şimşek, merkez Şahinbey ilçesindeki bir parkın açılışında yaptığı konuşmada, çevre ülkelerdeki sıkıntıların yansımaları ve özellikle son 1,5-2 yıldır hissedilen terör ve hain darbe girişiminin etkilerinin geride bırakılacağını söyledi.

Bu zor dönemde insanların birlik içinde kenetlendiğini ve böylece başarılı olunduğunu ifade eden Şimşek, "Türkiye iç ve dış şoklara karşı yakın dönemde büyük bir direnç gösterdiyse Allah'ın izniyle bundan sonra da yoluna çok güçlü bir şekilde, medeniyet, kalkınma ekseninde devam edecektir. Türkiye dünya ile rekabette geri kalmayacaktır." diye konuştu.

"Türkiye büyük başarılar kaydetti"

Türkiye'nin yaşadığı büyük şoklara rağmen ekonomi başta olmak üzere her alanda çok büyük başarılar kaydettiğini dile getiren Şimşek, şöyle devam etti:

"Türkiye, 1923-2002 döneminde yıllık yaklaşık yüzde 4,7 büyümüş. Ortadoğu'daki kaosu, küresel krizi kapsayan 2003-2016 döneminde ise ortalama yüzde 5,6 büyüdü. Bu, kıta büyüklüğünde Çin ve Hindistan'dan sonra en güçlü büyüme performansıdır. Ülkemiz, üretim, yatırım yapmaya ve büyümeye devam ediyor. Batı ve Avrupa ile de arayı kapatıyor."

"Türkiye yanlış yapmadı"

"Son zamanlarda batıda yapılan birçok analiz... neredeyse şunu ima ediyorlar; biz herşeyi denedik başarılı olamadık, şimdi ekonomik..." ifadesini kullanan Şimşek, şunları söyledi:

"Ekonomi alanında şimdi Türkiye'ye karşı bir çaba ve provokasyon içindeler. Son birkaç aydır birçok mesnetsiz haberle Türkiye piyasaları üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Yani son dönemlerde piyasalardaki hareketlilik, liradaki değer kaybı, önemli ölçüde bu şekilde üretilen haberler ve provokasyonlarla ilişkilidir. 'Türkiye'ye yaptırımlar gelecek, şöyle olacak, böyle olacak.' deniliyor. Allah'ın izniyle Türkiye yanlış yapmadı."

YORUMLAR (14)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mahmut makarna19 Kasım 2017 13:08

  Yine başladı palavralar

 • Türkoğlutürk19 Kasım 2017 11:19

  Ülkeyi mahveden ingiliz vatandası,sen ekonomiden anlamıyorsun.koltuk ugruna ve ülkemi batırmak için yanlış üzerine yanlış yapiyorsunuz

 • gösterge19 Kasım 2017 00:54

  bunların devlet yönetmek gibi bir lüksleri yok iktidara bakın hangi okulları bitirmişler .....

 • Ali19 Kasım 2017 00:49

  Çocuk mu kandırıyorsunuz

 • Rahmi Altun19 Kasım 2017 00:00

  Aman 5 i kırdırmayalımda dolar 5 tl yi geçerse önünü alamassınız.Dikkatli olun gerekirse pompalayın dolarları piyasaya.Bir de kriz yaratmayalım , kriz kumpaslarına düşmeyelim.Bence SESSİZ DIŞ POLİTİKA uygulamalıyız.Düşününkü birisine küfrettiniz ne beklersiniz ??????? Teşekkür etmesini mi ???? Yani dış politika konusunda sessiz ama hakkını arayan bir tavır sergilenmeli.Bir diğer konu tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.Tatlı dilli olacaz her ülkeyle iyi ilişkiler kurmaya çalışıcaz.Yani biraz eksantrik olmakta fayda var.

 • Cüneyt 18 Kasım 2017 23:53

  Her zamanki palavralar bakan uyuyamazsın milleti...

 • İnandık18 Kasım 2017 23:47

  Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

 • Donkişot 18 Kasım 2017 23:46

  Yeldeğirmeni ne karşı savaşmaya devam

 • Olmayan düşmanlar18 Kasım 2017 21:38

  Ekonomi iyi olunca biz yaptık kötü olunca biz yapmadık. YALAN KONUŞUYORSUN BAKAN OLMUŞSUN MİLLETİ KANDIRIYORSUN. BU ÜLKENİN EN DEĞERLİ ŞİRKETLERİNİ SATIP ÇEREZ PARASI DİYE YEDİNİZ. ZERRE KADAR CESARETİNİZ VARSA BANA 1 KERE MECLİSTE KONUŞMA HAKKI VERSİNLER SIZIN KİM OLDUĞUNUZU MİLLETE GÖSTEREYİM.

 • Ekonomi18 Kasım 2017 21:05

  Ekonomi bilmeyenler enflasyinun arttigi dovizin patladigi ortamda faiz dusmeli diye tutturdukca suclu merkez dedikce doviz enflasyon patladi.

 • KILIÇ18 Kasım 2017 20:44

  AKLIMIZ KARIŞTI REİSİMİZİN DANIŞMANIDA TL NİN DEGERLENMESİ İHRACATI OLUMSUZ ETKİLER DEMİŞTİ .SANKİ OYUNLAR DÖNÜYOR DÖVİZCİLER, TL CİLER MÜCADELESİ VAR GİBİ KİM GALİP GÖRECEGİZ KAYBEDEN BİRİSİ VARSA HALKDIR.

 • gobel6618 Kasım 2017 20:38

  Bu provakasyonları yapan FETÖ VE BİT YAVRULARINI da, kadrolu hainleri de, kanal altıyı da, hugoyu da....

 • alp18 Kasım 2017 20:29

  Maaslar eridi gittiii

 • M.ali duran19 Kasım 2017 00:02

  eridi ne demek maaş yok.maaşlar krediye gidiyor.Millet maaşları alıyor kredi kartı tüketici kredisi ev kirası 1 günde buhar oluyor.