BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatSGK'dan özel hastanelerle ilgili önemli açıklama----

SGK'dan özel hastanelerle ilgili önemli açıklama

SGK'dan özel hastanelerle ilgili önemli açıklama
28 Mayıs 2022 - 22:36 www.finansgundem.com

SGK'dan yapılan açıklamada özel hastanelerde sadece belli branşlarda kurumla yapılan anlaşmaların kaldırıldığı bildirildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı özel hastanelerin kurumla sadece belli branşlarda yaptığı anlaşmaların kaldırılmasına ilişkin düzenlemeyle tüm vatandaşların tüm sözleşmeli hastanelerden tüm branşlarda eşit bir şekilde hizmet almasının sağlandığını bildirdi.

SGK'den yapılan açıklamada, Kurumun halihazırda 875'i kamu, 135'i üniversite ve 1419'u özel olmak üzere toplam 2 bin 429 sağlık hizmeti sunucusuyla yaptığı sözleşmelerle ülke çapında vatandaşların sağlık hizmetlerine kesintisiz bir şekilde erişiminin sağlandığı belirtildi.

Söz konusu 1419 özel sağlık hizmeti sunucusundan sadece 24'ünün kısmi branş/sağlık hizmeti sözleşmesi olduğuna işaret edilen açıklamada, bu sağlık kuruluşlarına başvuru oranının ise özel sağlık hizmeti sunucularına yapılan başvuruların yalnızca yüzde 1'ine tekabül ettiği bildirildi.

Kısmi branş anlaşması bulunan hastanelerde sadece kardiyoloji, kardiyovasküler cerrahi, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, doku organ nakli, acil ve hiperbarik oksijen tedavisi branşlarında sunulan tedavilerin SGK tarafından karşılandığı belirtilen açıklamada, bu hastanelerle diğer branşlarda anlaşma olmadığı için vatandaşlarda mağduriyet yarattığı kaydedildi.

"Düzenlemeyle vatandaşlarımızın tüm branşlarda tetkik, tahlil ve tedavi almaları sağlandı"

Konuyla ilgili bir düzenleme yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan düzenlemeyle vatandaşlarımızın başvurduğu sağlık hizmeti sunucusunda ihtiyacı olan tüm branşlarda tetkik, tahlil ve tedavilerini almaları sağlanmış olup sağlık hizmetlerine erişiminde yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Kısmi branş anlaşmalarının kaldırılmasıyla özellikle kemoterapi hastalarının mağdur olacağı şeklinde basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta olup mevcut SGK sözleşmeleri gereğince, bahse konu hastanelerin sözleşmelerini devam ettirmek istememesi durumda dahi yatarak tedavileri devam eden hastalar ile belirli bir program dahilinde devam eden fizik tedavi, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz gibi sağlık hizmetleri SGK tarafından karşılanmaya devam edecektir. Kısmi branş anlaşmalarının kaldırılmasında hedef, bu hastanelerle olan sözleşmelerin feshi değil tüm vatandaşlarımızın tüm sözleşmeli hastanelerden tüm branşlarda eşit bir şekilde hizmet almasını sağlamaktır."

Sözleşmeleri devam eden sağlık hizmeti sunucularının 7 Haziran 2022'ye kadar başvuru yapması halinde sözleşmelerinin 1 Haziran 2022'den itibaren geçerli sayılacağı belirtilen açıklamada, "Bahse konu süre, sözleşmenin kesintisiz devam etmesi konusunda önceki yıllarda da uygulanan rutin bir uygulama olup SGK ile anlaşma yapmak isteyen tüm hastaneler, süre sınırlaması olmaksızın SGK ile sözleşme yapabilmektedir. Dolayısıyla 7 Haziran 2022'den sonra müracaat eden sağlık hizmeti sunucularının da sözleşmeleri, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren geçerli sayılacaktır." ifadesi kullanıldı.

SGK: Korona virüs salgınına 31 milyar lira ödendi

 

SGK'lıya sıfır faizli konut kredisi

 

Pandemi, SGK listesinden çıkarıldı

 

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • SGK lı Hasta29 Mayıs 2022 22:22

    SGK 'nın açıklaması 1419 özel sağlık kuruluşundan sadece 24 ü Kısmi Branş anlaşması yapmış, onlar da zaten, zengine hitap edenler, isim yazmayayım dava falan açarlar neme lazım... Sadece Özel Sağlık Sigortan varsa şanslısınız bu hastanelerde, iyi de diğer branşlarda da anlaş ona göre de fiyat koy, bana da hizmet ver, benim başım kel mi? SGK haklı bu konuda

  • Vatandaş Mağdur Olmasın29 Mayıs 2022 18:51

    Göz için gittim geçen 2 sene önce 3975 TL ödedim, kardiyoloji, kvc, onkoloji, organ nakli dışında anlaşması yoktu Şişli:de özel bir hastanenin.Olsa keşke, o 3975 e de bankadan taksit yaptırdım, 4500 ödedim kol gibi... SGK haklı, destekliyorum, hepsi tüm branşlarda anlaşmalı parası olan gitsin hizmet alsın isteyen de devlete gider bu kadar basit...

  • Semih29 Mayıs 2022 01:10

    Simdi hastenelerin cevirecegi tiyatrolari gorun izleyin. Kanunlara uymamak icin ne gerekilirse yapilacaktir.