BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkŞekerbank'ın yüzde 19'u satıldı----

Şekerbank'ın yüzde 19'u satıldı

Şekerbank'ın yüzde 19'u satıldı
30 Aralık 2015 - 13:16 www.finansgundem.com

Şekerbank'ın yüzde 19.37'sini elinde bulunduran Samruk-Kazyna fonu paylarını Kazkommertsbank'a satmak için anlaştı

Samruk Kazyyna, Şekerbank’taki yüzde 19.37 payını Kazkommertsbank’a satmak için anlaşma imzaladı. Satış işlemi sonrasında Kazkommertsbank’ın toplam dolaylı payı yüzde 30.28'e yükselecek. Kazaklar, böylece yüzde 35.44 payı olan Munzam sandığı ardından ikinci büyük hissedar konumuna ulaşacak.

Satış bedeli hisse devir işlemi tamamlanınca açıklanacak.

Konuyla ilgili banka tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

Milli Servet Fonu "Samruk-Kazyna" JSC'ye ait olan ("SK") Şekerbank T.A.Ş. sermayesinin %19,37'sini temsil eden 224.353.416,49 Şekerbank T.A.Ş. hissesinin, "Kazkommertsbank" JSC ("KKB") tarafından satın alınmasına ilişkin Hisse Satınalma Anlaşması ("HSA") 30 Aralık 2015 tarihinde imzalanmıştır.

HSA'ya göre, satış süreci (hisselerin devri ve ücretin ödenmesi) Bankanın diğer çoğunluk ortağı Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı'yla (SEMVAK) yapılmış olan mevcut Pay Sahipleri Anlaşması şartlarına uyulması, gerekli kurulların kararı ve ilgili hükümet otoritelerinden alınacak olan izinler dahil olmak üzere gereken koşulların gerçekleşmesi çerçevesinde yürütülecektir. Satış bedeli hisse devir tarihinde belirlenecektir."
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)