BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemScholz, Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu----

Scholz, Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu

Scholz, Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu
27 Mayıs 2022 - 19:40 www.finansgundem.com

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkesinin Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Stuttgart'taki Katolik Günü'nde yaptığı konuşmada, ülkesinin Ukrayna'ya yönelik silah sevkiyatını değerlendirdi.

Federal hükümetin izlediği politikayı savunan Scholz, "Putin'in, alaycı ve insanlık dışı savaşı yanına kar kalmamalı." dedi.

"Putin'in 'güçlü olanın dediği olur yöntemine' izin verilmemeli"

Scholz, Almanya'nın Ukrayna'yı desteklemek zorunda olduğunu vurgulayarak, "Savaşın mağdurlarına yardım etmeye karar verdik. Bu savaş sadece Ukrayna'ya karşı değil, genel olarak Batı demokrasisinin değerlerine de yöneliktir." diye konuştu.

Başlatılan savaşın iki dünya savaşından sonra "Bir daha asla" taahhüdüyle sağlanan bir barış düzenine yönelik olduğunu dile getiren Scholz, Putin'in "güçlü olanın dediği olur yöntemine" geri dönmek istediğini ancak buna hiçbir koşulda izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Küresel kriz konusunda uyarı

Scholz, Afrika ülkelerine dağıtılan Çin kredileri konusunda küresel bir kriz uyarısında bulundu ve Almanya'nın Batılı kredi veren ülkelerle koordineli çalıştığını hatırlattı:

Bir sonraki büyük küresel borç krizinin güney ülkelerinde Çin'in dünya çapında verdiği kredilerden kaynaklanacağına dair gerçekten ciddi bir risk var. Bu, hem Çin'i hem de bu dünyanın güneyini büyük bir ekonomik ve mali krize sokar ve dünyanın geri kalanını etkilemeden bırakmaz.

 

Rusya, Ukrayna'nın kayıplarını açıkladı

 

Ukrayna: Ruslar Karadeniz'e mayın yerleştirdi

 

Japon Başbakan: Ukrayna, yarının Doğu Asya'sı olabilir

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)