BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSapanca Gölü'nde su seviyesi son 7 yılın zirvesinde----

Sapanca Gölü'nde su seviyesi son 7 yılın zirvesinde

Sapanca Gölü'nde su seviyesi son 7 yılın zirvesinde
17 Mart 2022 - 20:32 www.finansgundem.com

Maksimum noktası 32,21 metre olarak belirlenen Sapanca Gölü'nün su seviyesi, 32,29 metreyle son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sapanca Gölü'nün korunma ve muhafazası noktasında büyük bir hassasiyetle çalışıldığını açıkladı.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) yönetimi tarafından kurulan özel ekiple gölün 24 saat boyunca anlık takip edildiği ve göl havzasındaki kirliliği önlemek, su kalitesini yükseltmek için biyolojik alanda çalışmalar yürütüldüğü belirtildi.

Göldeki kayıp kaçak kullanımla da mücadele edildiğinin vurgulandığı açıklamada, su takip merkezinde gölden alınan numuneler üzerinde mühendislerce inceleme yapıldığı bilgisi de yer aldı.

Son 7 yılda yapılan en yüksek ölçüm

Sapanca Gölü'nün Marmara Bölgesi'ndeki iki büyükşehrin içme suyu ihtiyacını karşıladığına işaret edilen açıklamada, şu sözler yer aldı:

Maksimum noktası 32,21 olarak belirlenen Sapanca'nın seviyesi özellikle bereketli kar yağışlarından sonra 32,29'a kadar yükseldi. Uzmanlar bu ölçümün göl için son 7 yılda yapılan en yüksek ölçüm olduğunu belirtiyor.
Türkiye'de tektonik göller listesinin en başında olan Sapanca Gölü, bu şekilde korunduğu ve yağışlar bölge için kuvvetli seyrettiği sürece gelecek nesillere güvenli bir şekilde aktarılacak. Dünyanın kuraklık tehdidini konuştuğu, su kaynaklarının kuruyup yok olduğunu tartıştığı böyle bir dönemde yaşadığımız bu güzel gelişme bizleri mutlu etmiştir

 

Sapanca Gölü 20 metre çekildi

 

Sapanca’da teleferik isyanı

 

Araplar gözlerini Sapanca'ya dikti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)