BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSadri Şener’e hileli iflas davası----

Sadri Şener’e hileli iflas davası

Sadri Şener’e hileli iflas davası
21 Nisan 2021 - 08:54 www.finansgundem.com

TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’in abisi Sadri Şener, 6 yıldır süren davada hileli iflas suçundan hapse girebilir

Atatürk Havalimanı 3'üncü pist inşaatı için açılan ihaleyi alan Sadri Şener'in firmasının iş bitirme belgesinin yeterli olmadığı ortaya çıkınca Ulaştırma Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmış ve idarenin zarara uğramadığı belirtilmişti. Sadri Şener'in yüzde 50 sahibi olduğu Simge Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Atatürk Havalimanı'nın 3. pistinin yapımı devam ederken Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) şirketin borçlarından dolayı iflasını talep etti. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi 2018 yılında söz konusu şirketin iflasına karar vermiş dosya itiraz üzerine Yargıtay'a taşınmıştı. Sabah’tan Atakan Irmak’ın haberine göre, Asliye Ticaret Mahkemesi'nin iflas kararının ardından İflas Dairesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Sadri Şener'in hileli iflas verdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Şikâyet üzerine Şener hakkında soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında savcılık şirketin ticari defterlerini inceleme altına aldı. Defterlerin incelenmesi için dosyaya bilirkişi atandı. Bilirkişi tarafından yapılan inceleme sonunda hazırlanan raporda iflasın hileli olduğuna yönelik sonuç çıktı.

8 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Şener'in şirketinin hileli olarak iflas ettiğine dair bilirkişi raporunu göz önünde bulunarak 'hileli iflas' suçu kapsamında 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Bodrum'dan gelerek katılan Şener ifade verdi. Eski başkan verdiği ifadesinde Simge isimli şirketin yüzde 50 hissesinin kendisine yüzde 50'sinin Bülent Gül'e ait olduğunu, şirketin İstanbul Atatürk Havalimanı'nın 3. pistini yaptığı sırada DHİM ile mahkemelik olduğunu ve iflasını istediklerini anlattı.

SADRİ Şener ifadesinin devamında, davanın 6 yıl sürdüğünü ve dosyanın halen Yargıtay'da olduğunu bu süre içerisinde şirketin iflas etmemesi için çok mücadele verdiğini, iş bitirme belgesi alamadığı için ve bu belgelerin sermayeden daha değerli olmasından dolayı iş alamadığını sonunda da iflas ettiğini belirtti. Alacak defterinden hiçbir bankanın alacak kaydı olmadığını, sadece SGK ve hazinenin cüzi miktarda alacağı kaldığını ifade eden eski başkan iflasa DHİM'nin neden olduğunu söyledi. Şirketin bankalara olan borçlarını şahsi servetinden ödediğini söyleyen Şener mahkemeden beraatını talep etti. Mahkeme iflas müdürlüğündeki dosyaların incelenmesi için duruşmayı erteledi.

Sadri Şener'e şok dava

 

Sadri Şener'den flaş açıklama

 

'Sadri Şener istifa'

 

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Boguçar21 Nisan 2021 18:26

    1995 yılında Rusyanın Boguçar şehrinde Koreli işverenden 60 milyon mark avans  ödemesi alıp kaçmıştı kim ne yaptı hiç de bir şey olmadı bu iştende bir şey çıkmaz adam uzman

  • adam21 Nisan 2021 14:24

    Birşey olmaz başkası yapar mevzu değil