BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemRekabet Kurulu'ndan beyaz eşya ve elektronik şirketlerine soruşturma!----

Rekabet Kurulu'ndan beyaz eşya ve elektronik şirketlerine soruşturma!

Rekabet Kurulu'ndan beyaz eşya ve elektronik şirketlerine soruşturma!
27 Eylül 2021 - 15:06 www.finansgundem.com

Rekabet Kurulu, yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek ve/veya yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle bazı beyaz eşya ve elektronik şirketlerine soruşturma açıldığını bildirdi.

 Rekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Arçelik Pazarlama AŞ, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret AŞ ile bu teşebbüslerin distribütörlerinin, yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek veya yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Kurulca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak kanunun ilgili maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak söz konusu teşebbüslerin yanı sıra Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. AŞ ile SVS Dayanıklı Tüketim Malları Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında da soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararlarının, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin kanunu ihlal ettikleri, kanun kapsamında ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanmaması gerekiyor.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • MEHMET ÇELİK28 Eylül 2021 14:21

  Rekabet Kurumunun gücü yetiyorsa milletin bildiği 5.li mütahite de soruşturma açmalı. Hatta kendisine de soruşturma açıp biz doğru bir şeyler mi yapıyoruz diye kendini sorgulatmalı..

 • kerim tahir28 Eylül 2021 08:51

  emlakçılar müteahhitlere ne demeli esas pıyasayı karıitıranları unutuyorsunuz.....

 • acacu28 Eylül 2021 00:16

  Evde oturmak suretiyle, maaş almayıp ekonomiye destek vermeyen işsizlere de soruşturma açılmalı. 

 • ŞEMSETTİN KARLIDAĞ27 Eylül 2021 23:58

  arçelik ve vestel 7 TL ne gelir ise alırım.

 • yorum27 Eylül 2021 23:10

  meyve sebze haline girseniz sorun çözülürde yemiyor herhalde oraya da girmek

 • Hakkı27 Eylül 2021 22:41

  Demirçelikçiler, çimentocular ve diğer inşaat malzemesi satanlar da soruşturulmalı.

 • Volkan27 Eylül 2021 17:26

  Vestel listeye girmemiş. Ürünün internette satış engeli ilginç. Mağaza sahipleri interneti rakip görüyor muhtemelen. Mağazada beğenip internetten alanların önünü kesmeye dönük bir teşebbüs.

 • Hehe27 Eylül 2021 15:22

  Oo yeni bir dusman 5 mi ne zaten bir vatansever muhtesem 5