BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkQNB Finansbank’tan Servis Bankacılığı----

QNB Finansbank’tan Servis Bankacılığı

QNB Finansbank’tan Servis Bankacılığı
20 Mayıs 2022 - 15:30 www.finansgundem.com

QNB Finansbank, kurumların kendi platformları aracılığıyla müşterilerine bankacılık ürün ve hizmetlerini ulaştırmalarını sağlayacak Servis Bankacılığı hizmetini kullanıma sunuyor.

Dijitalin öncüsü QNB Finansbank şimdi de Servis Bankacılığı birimini kurdu.

E-ticaret, turizm, telekomünikasyon şirketleri ve Fintech’lerin yanı sıra, bireysel veya tüzel müşterilerine finansal çözümler sunmak isteyen tüm kurumlar QNB Finansbank’ın sunduğu servis bankacılığı hizmetinden faydalanabilirler.

Servis bankacılığı modeli sayesinde mevzuatta arayüz sağlayıcı olarak tanımlanan kurumlar, doğrudan açık bankacılık servisleri aracılığıyla banka ile bağlantı kurarak bankalarının sahip olduğu altyapıyı kullanabiliyor ve piyasaya yeni ürün ve hizmetler sunabilir hale geliyorlar.

Bu hizmet modeli sayesinde, arayüz sağlayıcı konumunda olabilecek e-ticaret, perakende, havacılık, telekomünikasyon, Fintech’ler gibi internet veya mobil uygulama üzerinden kullanıcılarına ulaşabilen tüm sektörler ve firmalar sundukları finansal çözümler sayesinde müşteri deneyimini artırabilecekler. Bireysel kullanıcılar ise servis bankacılığı ile hizmet veya ürün satın aldıkları platformlar üzerinden başka herhangi bir uygulama veya bankaya gitmeden kredi çözümleri, kredi kartı, hesap ve yatırım işlemleri gibi birçok ürün ve hizmete anında erişebilecekler.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan QNB Finansbank Grup Tüzel Dijital Bankacılık Başkanı Okay Yıldırım şunları söyledi: “Gelişmiş bankacılık hizmetleri sunan bir banka olarak dijital ekosistemi güçlendirecek gelişme ve uygulamaları yakından takip ediyor ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak hizmetleri hızla iş yapış şeklimize uyarlıyoruz. Bireysel müşterilerde olduğu gibi kurumsal müşterilerimiz için de 'iş yapma kolaylığını' sağlamak ve büyümelerine ortak olmak bizim felsefemizi oluşturuyor. Servis Bankacılığı modeli sayesinde; Banka olarak, ürün ve hizmetlerimizin faydalarını kendi kanallarımıza ek olarak kurumların arayüzleri üzerinden, ihtiyacın doğduğu anda müşterilerimize ulaştırabilir hale geleceğiz. Servis Bankacılığı modeli, müşterini deneyimini geliştirmek ve müşterilerine finansal çözümler sunmak isteyen tüm kurumlar için büyük bir fırsat. Bu kapsamda 2021 Aralık sonu itibariyle yürürlüğe giren Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik sonrasında hızla aksiyon alarak bu alana yatırım yaptık ve Ocak ayı itibariyle Türkiye’deki ilk Servis Bankacılığı Birimini kurduk. Bu birimin sorumluluğunu üstelenen Servis Bankacılığı Direktörümüz Pınar Yaşa, Bankamız ödeme sistemleri ve KOBİ Bankacılığı birimlerinde edindiği tecrübe ışında Servis Bankacılığı modeline yönelik yenilikçi çözümler konusunda çalışmalarını sürdürüyor.”

QNB Finansbank’tan ihracatçıya kolaylık

QNB Finansbank istikrarlı büyümesini sürdürüdü

Müşteri hizmetlerinde QNB Finansbank’a 5 Stevie ödülü

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)