BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemProf. Dr. Osman Müftüoğlu yanıtladı: Virüs, evcilleştirilebilir mi?----

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yanıtladı: Virüs, evcilleştirilebilir mi?

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yanıtladı: Virüs, evcilleştirilebilir mi?
08 Temmuz 2021 - 12:46 www.finansgundem.com

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, aşılama ile korona virüs salgının önüne geçilebileceğine dikkat çekerek, "Virüsün evcilleştirilmesi onun sıradan bir kış enfeksiyonuna dönmesi haline geliyor" dedi.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, korona virüsün evcilleştirilebileceğini, çaresinin ise yaygın bir aşılama faaliyeti olduğunu söyledi.

Hürriyet yazarı Prof. Müftüoğlu, virüs evcilleştirilebilir mi? başlıklı yazısında, aşılamaya dikkat çekerek,"Hızlı aşılama' kampanyamız başarıyla sürüyor. Ve görünen o ki eğer bu hızla devam edebilirsek çok değil, 3-4 ay içinde salgını önemli ölçüde kontrol altına almış olacağız. Ama bilelim ki mevcut ve oluşabilecek muhtemel yeni varyantlar, her zaman için önemli birer tehdit olmaya devam edecek. Gerçi mevcut aşıların çoğu en son tespit edilen Delta ve Delta Plus varyantları dahil, varyantların neredeyse tamamına karşı etkili ve koruyucu gibi görünüyorlar ama yine de bilelim ki her yeni varyant yeni bir risk olarak karşımıza çıkacaktır" diye yazdı.

Müftüoğlu'nun yazısından ilgili bölüm şöyle:

Unutmayalım: Virüsün evcilleştirilmesi onun sıradan bir kış enfeksiyonuna dönmesi haline geliyor. Bunun için en etkili çare olarak da hızla uygulanan yaygın bir aşılama faaliyeti ve bunun sağlayacağı yüksek düzeyde toplumsal bir bağışıklık gücü gösteriliyor. ÖZETİ ŞUDUR: Aşılama oranlarını ne kadar yükseltebilir, aşılama hızını ne kadar arttırabilirsek virüsü evcilleştirip sıradan bir kış enfeksiyonu haline getirme şansımız o ölçüde artacaktır. İŞTE BU NEDENLE aşılamada frene basmamak, hızı kesmemek, daha da önemlisi çevremizdeki kararsızları ikna edip bir an önce aşılanmalarını sağlamak şu anda en önemli önceliklerimizdir. TEKRARLIYORUM: Bu virüs de evcilleştirilebilir. Çaresi ise yaygın bir aşılama faaliyeti.

 

Korona aşıları anne sütüyle bebeğe taşınır mı?

 

Korona virüs saç dökülmesine yol açabiliyor

 

Korona virüsten kurtulan ona yakalanıyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)