BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaPortekiz daha fazla kesinti yapacak----

Portekiz daha fazla kesinti yapacak

Portekiz daha fazla kesinti yapacak
08 Nisan 2013 - 07:02 www.finansgundem.com

Kamu işçileri ve emeklilerin maaşlarının iptal edilmesi planını reddeden Portekiz, bu yıl daha fazla harcama kesintisi yapacak

Anayasa Mahkemesi'nin kamu işçileri ve emeklilerin aylık maaşlarının iptal edilmesi planını reddetmesinin reddetmesinin ardından Portekiz bu yıl daha fazla harcama kesintisi planlıyor.
Anayasa Mahkemesi'nce reddedilen kısmın operasyonel harcamalarda daha fazla kesinti yapılarak telafi edilmesi yönünde bakanlara talimat vereceğini açıklayan Portekiz Başbakanı Pedro Passos Coelho, hükümetin, Anayasa Mahkemesi'nin tercih ettiği daha fazla vergi artışını kabul etmeyeceğini söyledi.
Ülkesinin Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından 78 milyar euro ile kurtarılması karşılığında talep edilen şartları yerine getirmek üzere harcama kesintileri ve vergi artışına giden Passos Coelho artan işsizlik ve Avrupalı ticaret ortaklarından gelen zayıf talepler ile mücadele ediyor. Ekonominin bu yıl geçtiğimiz yıl tahmin edilenin 2 katı daralacağını öngören Lizbon hükümeti 15 Mart'ta daha geniş kapsamlı bütçe açığı açıkladı.
Coelho, Anayasa Mahkemesi'nin hükmünün kurtarma paketinin 7. değerlendirmesinin tamamlanmasını ve 2 milyar euroluk kurtarma paketi taksidinin ödenmesini geciktirdiğini belirtti.
Portekiz Başbakanı, Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nu temsil eden Troyka Heyeti'ne açıklama yapmak zorunda kalacağını ifade etti.
 
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)