BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemPolonya tarihinin en büyük kara yolu yatırımını yapıyor----

Polonya tarihinin en büyük kara yolu yatırımını yapıyor

Polonya tarihinin en büyük kara yolu yatırımını yapıyor
13 Aralık 2022 - 16:55 www.finansgundem.com

Ekonomik gelişmenin altyapı gelişimi ile bağlantılı olduğunu vurgulayan Polonya Başbakanı Morawiecki, 294 milyar zlotilik yatırımla ülke tarihindeki en büyük ulusal kara yolu yatırımı yapacaklarını duyurdu.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, hükümet olarak "şimdiye kadarki en büyük" ulusal kara yolu yatırım programı için 294 milyar zloti (62,6 milyar avro) ayırdıklarını duyurdu.

Morawiecki, "Ulusal Yol İnşa Programı" tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, hükümet olarak otoyollar, çevre yolları ve ekspres yollardan oluşan bir ağ geliştirmeyi planladıklarını söyledi.

Yatırım programı için 294 milyar zloti ayırdıklarını duyuran Morawiecki, bunun ülke tarihindeki en büyük ulusal kara yolu yatırımı olacağını vurguladı.

Ekonomik gelişmenin altyapı gelişimi ile bağlantılı olduğunu vurgulayan Morawiecki, "Devlet bütçesinden garanti edilen bu programla 2000 kilometre yol inşa edilecek. Otoyollar, ilçeleri ve belediyeleri yatırım sürecine dahil etmek için fırsatlar yaratıyor. Son 3-4 yılda 12 bin yeni istihdam yaratıldı." değerlendirmesinde bulundu.

Morawiecki, Polonya'nın komşusu Ukrayna'da Rusya ile savaşın devam ettiğini anımsatarak, "Savaşa rağmen yatırımların hızını kesmiyoruz çünkü krizden çıkmanın itici gücü onlar. Yaklaşık 5 yıl içinde, Polonya en iyi bağlantılara sahip ülkelerden biri olacak. Sürdürülebilir kalkınmanın Polonya'daki tüm bölgelere ulaşmasını sağlamak için her şeyi yapıyoruz." diye konuştu.

Polonya gıdada sıfır KDV uygulamasına devam edecek

 

Polonya'dan Almanya'nın 'Patriot' teklifine cevap

 

Polonya, Rusya sınırına elektronik bariyer örecek

 

ABD'den Polonya ve Güney Kore'ye 5,25 milyar dolarlık askeri satışa onay

 

Polonya, Almanya'nın önerdiği Patriotların ülkeye kurulacağını açıkladı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)