BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaPIMCO'nun 400 milyar doları eriyecek----

PIMCO'nun 400 milyar doları eriyecek

PIMCO'nun 400 milyar doları eriyecek
30 Eylül 2014 - 07:46 www.finansgundem.com

Morgan Stanley analistleri Bill Gross'un ayrılmasıyla Pimco'nun yönettiği varlıkların yaklaşık beşte birini kaybedeceğini öngörüyor

Bill Gross’un 2 trilyon dolarlık varlığı yöneten Pimco’dan ani ayrılışını Allianz hisselerinde keskin bir satış izledi.

Cuma günü Allianz yüzde düşerken Gross’un yeni şirketi Janus Capital hisselerinde büyük dalgalanma yaşandı. Hisselerdeki yükseliş yüzde 42’yi buldu. Bu hareketlilik müşterilerin paralarını PIMCO’dan çekeceği konusunda büyük endişe uyandırdı.
 
Morgan Stanley analistleri Jon Hocking ve Xinmeng Wang Pazartesi günü yayımladıkları notta; “Bize göre Allianz hisselerindeki fiyat tepkisinin Pimco’nun varlıklarından 400 milyar dolar eksilteceğine inanıyoruz. Bu Pimco’nun yönettiği varlık toplamının yüzde 20’sine denk geliyor. Bizim hesaplamamız basit bir şekilde birim marjlarının varlıklarının azaltılmış düzeyinde değişmediğini varsayıyor" dedi.
 
Wall Street Journal'a göre müşteriler halihazırda Pimco’dan 10 milyar dolarlık varlıklarını geri çekti.
 
Belirsizlik fiyatlarda düşüşe yol açarken Allianz; Hocking ve Wang’a göre iyi yapılmış bir geçiş planına göre; Gross’un ayrılmasından kısa süre sonra PIMCO’nun yeni yönetimini açıkladı.
 
Diğer büyük soru ise PIMCO’dan olan çıkışların ne kadarının Janus’a akacağı.
 
Mongan Stanley analistleri şöyle devam etti: “Bill Gross’un doğrudan yönettiği varlıkların toplamı 300 milyar dolar iken Gross 500 milyar dolarlık varlık üzerinde etkiye sahipti (bazıları bu rakamın daha yüksek olduğunu savunuyor). Hatırlatmak isteriz ki İngiliz gelir yöneticisi Neil Woodford, Invesco Perpetual’dan ayrılırken orijinal kaynak büyüklüğünün yüzde 12’sini de beraberinde götürmüştü.
 
Allianz hisseleri Pazartesi işlemlerinde yüzde 0.7 oranında yükseldi.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)