BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemPfizer'dan kritik 3. doz açıklaması----

Pfizer'dan kritik 3. doz açıklaması

Pfizer'dan kritik 3. doz açıklaması
25 Ağustos 2021 - 23:39 www.finansgundem.com

Pfizer tarafından yapılan 'Kovid-19 aşılarının 3. dozuyla ilgili' yazılı açıklamada, "Üçüncü doz aşı antikor seviyesini 3 kattan fazla artırıyor" ifadeleri kullanıldı

Korona virüs aşısının üçüncü dozu için ABD’de onay başvurusuna hazırlanan ilaç şirketi Pfizer, üçüncü doz aşının KOVID-19’a karşı antikor üretimini ikinci doza göre üç kattan fazla artırdığını açıkladı.

Pfizer’ın yayımladığı yazılı açıklamaya göre, 306 denek üzerinde yapılan denemelerde ikinci dozdan beş ila sekiz ay sonra yapılan üçüncü doz aşının antikor seviyesini 3,3 kat artırdığı tespit edildi.

Henüz tüm detayları yayımlanmayan araştırmaya katılan deneklerde üçüncü doz aşının yan etkilerinin ikinci doz aşıdan farklı olmadığı da belirtildi.

Başvuru bu hafta tamamlanıyor

Pfizer ve Alman ortağı BioNTech’in ABD’de 16 yaş ve üzeri için üçüncü doz aşıya onay başvurusunu bu hafta tamamlayacağı duyuruldu.

ABD yönetimi, geçen hafta virüse karşı Pfizer ve Moderna aşısı olmuş Amerikalılara ikinci dozlarından 8 ay sonra üçüncü dozu yaptırmalarını tavsiye etmiş ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nden (FDA) onay çıkması halinde üçüncü doz aşılamayı 20 Eylül’de başlatmaya hazır olduklarını duyurmuştu.

ABD'den BioNTech'e tam onay

FDA, aralıkta acil kullanım onayı verdiği Pfizer-BioNTech KOVID-19 aşısına hafta başında 16 yaş ve üstü için tam onay da vermişti.

Pfizer-BioNTech aşısının üçüncü dozu ABD’de yalnızca 12 yaş ve üzerinde bağışıklık sistemi hastalığı bulunanlarda kullanılmak üzere acil kullanım onayına sahip.

Fransa, iş yerlerine yapılan genel yardımları sona erdirdi

 

ABD'de tüm ordu için aşı zorunlu oldu

 

Günlük Kovid-19 tablosu paylaşıldı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Gercekler 26 Ağustos 2021 01:55

    Her dız milyarlarca dolar. Zamanla insanları dız manyağı yapacaklar oyda bütün sşılarda bağışıklık bir defa olmuştur. Şimdi kışın aşılar fşyasko çıkarsa fşyaskoyı yeni dozlaela kapatılmaya çalışıyor, yada aşı olmayanlar bulaştırıyor algısı geliştlrerek fiyasko kapanmaya çalışılıyor

  • Erol g26 Ağustos 2021 00:09

    DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İSE ÜÇÜNCÜ AŞI YASAKLANMASINI İSTİYOR 2 DOZ ASI OLAN ÜLKELERİN 3 DOZU NÜFUSUNUN %1 İ DAHİ AŞI OLAMAYAN FAKIR ÜLKELERE GÖNDERİLMESİNİ İSTIYOR BIONTECH AŞI OLANLARDAN İLERİDE SORUMLULUK ALMAMAK İÇİN NEDEN DİLEKCE ALIYOR ? BIONTECH YETERİNCE ZENGİN OLUP PARAYA DOYMADI MI YOKSA?