BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemPeskov: ABD ile diyaloğa açığız----

Peskov: ABD ile diyaloğa açığız

Peskov: ABD ile diyaloğa açığız
21 Haziran 2024 - 16:59 www.finansgundem.com

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD ile Ukrayna meselesini kapsayan güvenlik sorunlarıyla ilgili diyaloğa açık olduklarını bildirdi.


Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD ile Ukrayna meselesini kapsayan güvenlik sorunlarıyla ilgili diyaloğa açık olduklarını belirterek, "Genel olarak diyaloğa ihtiyaç var çünkü güvenlik dahil sorunlar birikiyor." dedi.

Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin "Ukrayna meselesinden ayrı olarak nükleer silahın kullanılması riskleri konusunda Rusya ile görüşmeye açık olduğu" yönündeki açıklamasını değerlendiren Peskov, "Ukrayna meselesi ve ABD'nin meseleye dahil olması gibi boyutlarıyla birlikte geniş kapsamlı diyaloğa açığız. Genel olarak diyaloğa ihtiyaç var çünkü güvenlik dahil sorunlar birikiyor." diye konuştu.
Peskov, ABD'nin Rus ortaklarına baskı kurmaya devam edeceğini söyleyerek "Bizim teklif ettiğimiz işbirliği, üçüncü bir ülkeye karşı değil. İşbirliğimiz, karşılıklı çıkar ilkesine dayanıyor ve Vietnam dahil ortaklarımızın çıkarını karşılıyor." ifadelerini kullandı.
Sözcü Peskov, Rusya'nın dış siyaset alanındaki faaliyetinin Batı tarafından "düşmanca" görüldüğünü söyledi.

Moldova'nın Avrupa Birliği'ne (AB) üye olma yönündeki siyasetini değerlendiren Peskov, bunun Moldova'nın iç meselesi olduğunu kaydederek "Ancak ülkenin geleceği sadece AB'ye değil, Rus pazarlarına da bağlı." dedi.

AB'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

 

ABD’den Rusya bağlantılı Çin şirketlerine yaptırım

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)