BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemPatronlar seçimi yorumladı----

Patronlar seçimi yorumladı

Patronlar seçimi yorumladı
08 Haziran 2015 - 11:05 www.finansgundem.com

İş dünyasının önde gelen isimleri seçimlerin ardından ilk değerlendirmelerini yaptılar

Tek parti iktidarının sona erdiği seçim sonuçlarının dönüm noktası olduğuna dikkat çeken iş dünyasının beklentisi hükümet formüllerinin netleşmesi. HDP’nin Meclis’e girmesinin demokrasi açısından kazanım gören iş dünyasının ortak mesajı şu: “Sonuca saygı duyulmalı.”
 
Barış ve uzlaşma için önemli adım
SABANCI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın genel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi şöyle: “Türkiye seçmeni, dört partili bir meclis oluşturma yönünde irade ortaya koymuştur. Bu, Türkiye demokrasisi açısından barış ve uzlaşma yolunda atılmış önemli bir adımdır. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”.
 
Reformlara odaklanalım
TÜSİAD YİK Başkanı ve Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan, şu değerlendimeyi yaptı: “Öncelikle Türkiye için hayırlı olsun. Son derece zorlu bir dönemin ardından vatandaş görüşünü beyan etti ve bu da koalisyona işaret ediyor. Demokrasi kazandı herkes saygı duymalı. Gergin dönemden sonra Türkiye’nin sorunlarını çözecek bir hükümet oluşturulması lazım. Bir an evvel hükümet kurularak demokratik ve ekonomik reformların hayata geçirilmesi önemli.”
 
Yatırımcı etkilenir
KİBAR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, yaptığı açıklamada, “Muhtemelen azınlık hükümeti kurulur ve belli bir süre sonra erken seçime gidilir.  CHP, MHP ve HDP’nin bir arada olması zor. Şartlı destek veya koalisyon gibi olur. Yeni vekiller ve seçilenler halk adına sorumluluk alıyorlar. Sağduyuyla hareket etmeleri halkın beklentisidir” yorumunu yaptı. Eli taşın altında olanların herzaman faturayı ödeyenler olduğunu da kaydeden Kibar, “Tabiki tüketiciyle, halkımızla bu faturayı ödüyorlar. Sanayici, iş dünyası, yatırımcı potansiyel volatiliteden en fazla etkilenen kesiml olacak” dedi.
 
Reform programı açısından önemli
AKFEN Holding Başkanı Hamdi Akın da seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek şunları kaydetti: “Demokrasi kazandı. Buradan çıkan koalisyona herkesin saygı duyması lazım. Ortaya çıkacak koalisyon ülkenin reform programının hayata geçirilmesi açısından son derece önemli. Seçim sonuçlarını tüm liderlerin çok iyi değerlendirmesi lazım.”
 
Her kesim temsil ediliyor
MUDO Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, seçim sonucunda Meclis’e 4 partinin girdiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Her kesimin temsil edilmesinden, Kürtlerin de temsil edilmesinden memnunum. Halk, kamuoyu tercihini belli etti. İnşallah Türkiye bu sonuçtan hayırlı çıkar. Türk halkı, Anadolu halkı sağduyuludur. Barış ve huzur istiyor memleket. Bundan sonra da huzur için, kalkınma için çalışmalı herkes.”  
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)