BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriPanetta: Dijital euronun kullanımı serbest olacak----

Panetta: Dijital euronun kullanımı serbest olacak

Panetta: Dijital euronun kullanımı serbest olacak
24 Ocak 2023 - 07:58 www.finansgundem.com

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Fabio Panetta, dijital euronun kullanımının serbest olacağını, kullanıcıların kişisel verilerinin tutulmayacağını belirtti.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Fabio Panetta, euronun çıkarılacak dijital versiyonunun kullanımının serbest olacağını ve herkes tarafından kullanılabileceğini söyledi. Panetta, ECB'nin dijital euro kullanıcılarının herhangi bir kişisel verisini saklamayacağını da vurguladı.

Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi'nde konuşan Panetta, "Dijital euro bir kamu malı olacak. Dijital euro kullanılarak kişiler arasında yapılacak ödemeler nakit ödemeler gibi ücretsiz, serbest olacak" dedi.

Panetta ayrıca, ECB'nin vatandaşlar için dijital euro hesabı sunmayacağını, insanların programlı, düzenli ödemelerini dijital euro hesapları üzerinden ödemeleri gibi bir imkanın olmayacağını vurguladı.

Dijital paranın çıkarılması halinde ECB'nin ödemeler için kendi uygulamasını çıkarabileceği gibi ticari bankalara dijital euroyu kendi platformlarına ekleme izni de verebileceğini anlatan Panetta, "ECB dijital euronun nerelerde, ne zaman ve kimlar tarafından kullanılabileceği konusunda herhangi bir limit koymayacak" dedi.

Dijital euro için prototip geliştirilmesine destek verecek 5 şirket belli oldu

 

Dijital euro için 2023 işaret edildi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)