BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiPandemi döneminde işsizlik en çok gençleri vurdu!----

Pandemi döneminde işsizlik en çok gençleri vurdu!

Pandemi döneminde işsizlik en çok gençleri vurdu!
26 Ekim 2020 - 16:14 www.finansgundem.com

OECD ülkeleri arasında işsizlik en çok gençleri vururken, kadınların erkeklerden daha fazla etkilendiği gözlendi. Ağustos ayında 15-24 yaş arası gençlerdeki işsizlik oranı yüzde 15,35 olurken, kadınlarda yüzde 7,63 olarak kaydedildi.

Basın arşivinden Ajans Press’in derlediği bilgilere göre bu yıl işsizlik ile alakalı basına 38 bin 893 haber yansıdığı tespit edildi. Kovid-19 ile beraber işsizlik konusu medyada oldukça yer alırken, işsizliği önlemek amacıyla çıkarılan istihdam paketleri, kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasakları medyada en çok konuşulan başlıklar oldu.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerinden elde edilen bilgilere göre, işsizlik oranları belli oldu. Böylelikle OECD ülkeleri arasında işsizlik en çok gençleri vururken, Ağustos ayında yüzde 15,35 olduğu kaydedildi.

Kovid-19 ile birlikte herkes işsizlik sürecinden etkilenirken, işsizliğin en çok 15-24 arası gençleri ve kadınları vurduğu saptandı. Ağustos ayında kadınlardaki işsizlik oranı da yüzde 7,63 olarak kaydedildi.

2020 yılının en yüksek işsizlik oranı ise Temmuz ayında görülürken toplamda yüzde 7,97 seviyesinde gerçekleştiği gözlendi. Bu oran Şubat ayında yüzde 5,22 iken Ağustos ayını yüzde 7,42 ile kapadı. Her dönemde en yüksek işsizlik oranı 15-24 yaş arası gençlerde görüldü.

Erdoğan: Fransız ürünlerini satın almayın

İngiltere’de Biden endişesi yükseliyor

Bankalar dev kredi kayıplarına hazır olmalı

Avrupa'da ikinci kez kapanma gündemde

Çin ekonomisi 10 yılda ABD’yi geride bırakabilir

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)