BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÖztrak: İndirim yapacaksanız doğru düzgün yapın----

Öztrak: İndirim yapacaksanız doğru düzgün yapın

Öztrak: İndirim yapacaksanız doğru düzgün yapın
15 Ağustos 2022 - 18:16 www.finansgundem.com

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Tarım Kredi Kooperatifi marketlerindeki indirime ilişkin, "29-30 kuruşluk indirimler yapılmış, İndirim yapacaksanız doğru düzgün yapın" ifadelerini kullandı

CHP’li Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Öztrak, CHP olarak AK Parti’nin yaş gününü kutladıklarını belirttikten sonra, ekonomiye ilişkin eleştirilerde bulundu. İptal edilen Zeytinli Rock Festivali’ne ilişkin konuşan Öztrak, “2005’ten bu yana yapılan festivali gençlerimize neden çok gördünüz? Gülüp eğlenmeyi bu ülkenin gençlerimize haram görüyorsunuz.

Biz bu ülkenin gençleri ile birlikte tüm yasakları kaldırıp atacağız. Bu ülkenin kaybolan neşesini, çalınan enerjisini hep beraber geri getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Maliyet 100 bin lirayı geçmiş"

Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabına eleştiri getiren Öztrak, şöyle konuştu:

“Bugün temmuz bütçe sonuçları açıklandı. Nebati Bakan, ‘en kötü senaryoda bile kur korumalı mevduatın hazineye tek kuruş yükü olmayacak’ diyordu.

Ama sadece son 1 ayda, temmuz ayında kur korumalı mevduat için bütçeden yapılan ödeme 23 milyar 361 milyon oldu. Kur korumalı mevduat için 7 ayda ödenen toplam para ise 60 milyar 597 milyon liraya ulaştı.

Bir de şirketlere tatlandırıcı olsun diye tahsilinden vazgeçilen 10 milyar 200 milyon liralık vergi alacağı var. Bunu da eklerseniz bu ucube uygulamanın bütçeye sadece birkaç aydaki yükü 70 milyar 797 milyon lirayı buldu. demişlerdi; ‘Milletin cebinden bir kuruş para çıkmayacak.’ 

Bir de Merkez Bankası’nın kur korumalı mevduat için şirketlere ödediği faizler var, bunları da eklerseniz o zaman maliyet 100 milyar TL’yi geçmiş olur.

Ama Nebati Bakan sıkılmadan, ‘Kur korumalı mevduatı eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum’ diyor. Dünyanın neresinde fakir, fukaranın ödediği vergiler ile bu büyüklükte bir para belli, küçük, dar bir kesime aktarılır? Bu hak mıdır, reva mıdır?”

29-30 kuruşluk indirimler yapılmış

Öztrak, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerindeki indirime ilişkin ise “Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bugün yapıla yapıla 20- 30 kuruşluk indirim yapılmış, indirim yapacaksanız doğru düzgün yapın. Mutfaklar yangın yerine dönmüş. Dünyada gıda enflasyonunun en yüksek olduğu 4’üncü ülke Türkiye. Burada rakiplerimiz Lübnan, Zimbabve ve Venezuela. Ama Erdoğan ve onun Nebati Bakanı sorunların sebeplerine çare aramıyor. Şu maliyet artışlarını bir durdurun. Sorunun sebebi olanlar çözümü olamaz” diye konuştu.

Tarım Kredi'de indirim uygulaması bugün başladı

 

1400 Tarım Kredi marketinde etiketler değişti, indirim başlıyor

 

İşte Tarım Kredi'de yüzde 30 indirim yapılacak ürünler

 

Tarım Kredi marketlerinde kasap reyonu açılacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)