BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaOVP’ye iş dünyasından tepkiler----

OVP’ye iş dünyasından tepkiler

OVP’ye iş dünyasından tepkiler
08 Ekim 2014 - 17:25 www.finansgundem.com

Hükümetin açıkladığı yeni Orta Vadeli Program'a iş dünyasından tepkiler geldi.

İş dünyasından yeni Orta Vadeli Program ile ilgili değerlendirmeler geldi. 

TOBB: DENİZ FENERİ İŞLEVİ GÖRECEK

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Orta Vadeli Program'ın (OVP) küresel belirsizlik ortamında özel sektörün ve piyasaların yön arayışına yardımcı olacağını ve deniz feneri işlevi göreceğini belirtti. 

OVP'nin küresel belirsizlik ortamında özel sektörün ve piyasaların yön arayışına yardımcı olacağını ve deniz feneri işlevi göreceğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, Mevcut küresel iktisadi ve siyasi ortam düşünüldüğünde ortaya konan hedeflerin iddialı hedefler olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, hedeflenen konuların mutlaka takvimlendirilip, belli bir plan çerçevesinde hayata geçirilmesini de beklediklerini kaydetti. 

TÜRKONFED: HEDEF YAPISAL REFORMLARA BAĞLI 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, açıklanan Orta Vadeli Program’da (OVP) yapısal reformlar konusunda yapılan vurguyu olumlu karşıladığını belirtti.

 Babacan’ın, "Yapısal reformları gerçekleştirebildiğimiz ölçüde başarılı olacağız" sözlerini, Türkiye’nin kronik sorunlarının çözülmesi doğrultusunda bir irade beyanı olarak gördüğünü belirten Onatça, program kapsamında 25 maddelik dönüşüm alt başlıklarının iş dünyasının beklentileriyle örtüştüğüne dikkati çekti. 

 Onatça, "Tasarrufların artırılmasından kayıt dışılığın önlenmesine, yatırım ortamının iyileştirilmesinden nitelikli iş gücü konusuna her fırsatta dillendirdiğimiz konular OVP'de yer alıyor” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti: 

"Biz de TÜRKONFED olarak raporlarımızda sıklıkla ülkemizin yüksek enflasyon düşük büyüme cari açık patikasına girdiğini dile getirmiştik. Bu sonuç içinden geçmekte olduğumuz siyasi çalkantılarla da ilintili. 2015’te genel seçimleri de geride bırakıp ekonomiye odaklanma fırsatı bulacağımızı umuyorum. Açıklanan OVP, bu performans artışını mümkün hale getirecek.  OVP’de belirtilen yapısal reformalar hızla hayata geçirilebilirse, enflasyon, cari açık ve büyüme hedefi yakalanmış olur, aksi halde düşük performans devam edecektir"
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)