BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaOtomotivOslo'da trafik kazalarında yalnızca 1 kişi öldü----

Oslo'da trafik kazalarında yalnızca 1 kişi öldü

Oslo'da trafik kazalarında yalnızca 1 kişi öldü
06 Ocak 2020 - 16:52 www.finansgundem.com

Norveç’in başkenti Oslo’da 2019 yılında sadece bir kişinin trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Norveç Kamu Yolları İdaresi tarafından açıklanan verilere göre, 2019 yılının tamamında ülke çapında 110 kişi trafik kazalarında yaşamını yitirdi. Bu, bir yıl önce 108 kişi olarak kaydedilen ölümlü kazaların ‘az da olsa’ arttığını ortaya koydu.

Ancak verilere göre başkent Oslo’da sadece bir kişi trafiğe bağlı nedenlerden yaşamını yitirdi ve ülke genelinde ilk kez 16 yaşında altındaki çocuklar arasında ölüm vakası kaydedilmedi.

2017 yılında Norveç, Avrupa çapında trafikte en az ölümün yaşandığı ülke (1 milyon kişi başına 20 ölüm) olarak kayda geçmişti. Yol güvenliği bakımında en sabıkalı AB ülkeleri ise Bulgaristan ve Romanya (1 milyon kişi başına ortalama 90 ölüm) olarak açıklanmıştı.

Norveç hükumeti 202 yılında ölümlü trafik kazların sayısını sıfıra indirme hedefiyle ‘Vision Zero’ adını verdiği bir program başlatmıştı. Bu kapsamda şehir içi hız limitleri düşürüldü, şehir merkezlerinde trafiğe kapalı alanlar oluşturuldu, bisiklet pisti sayısı artırıldı, motorlu araç kullanımı yerine bisiklet teşvik edildi.

Bu program İngiltere’nin başkenti Londra gibi bazı Avrupa kentleri tarafından da benimsendi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)