BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemOrmanlık alan çöplüğe döndü----

Ormanlık alan çöplüğe döndü

Ormanlık alan çöplüğe döndü
01 Mayıs 2021 - 16:25 www.finansgundem.com

İzmir'in Buca ilçesindeki ormanlık alan, atılan atıklar nedeniyle çöplüğe döndü

Kaynaklar'ın Zafer Mahallesi'ndeki ormanlık alana kimliği belirsiz kişilerce çöp atıldı. Oksijen deposu olarak bilinen ve vatandaşların piknik yapmak için kullandığı çam ağaçlarıyla örtülü alanda eski koltuktan lastiğe, suntadan tahta kasaya kadar çok sayıda atık dikkat çekti. Mahallede oturan Mevlüt Karabıçak, bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını belirterek, denetimlerin artması için belediye ekiplerini göreve çağırdı.

 
Doğaya sahip çıkılması için vatandaşları da duyarlı olmaya davet eden Karabıçak, "Atıklar ve çöplerden son derece rahatsızız. Temizlik imandan gelir. Yollarda, etrafta kaldırımlarda çöp görmek bizi çok rahatsız ediyor. Bunun önüne geçilmesi için belediyeden özellikle rica ediyoruz. Bunları takibe alsınlar, kim böyle rastgele yere çöplerini atıyorsa belirlensinler. Her taraf cennet gibi ama çevre pislik içinde. Bunu mutlaka gidermemiz lazım. Bu ülke hepimizin. Ne kadar doğaya toprağa iyi bakarsak o kadar iyi sonuç alabiliriz" dedi.


Bölgede yaşayanlar olarak çok dikkatli olduklarını söyleyen Karabıçak, "Burada çöp varilleri var. Her hafta variller boşaltılıyor ama çevre temizliği yok. Budamadan dolayı çalı çırpı çıkıyor. Eskiden onları yakardık, ortadan kalkardı. Ama şimdi orman müdürlüğü en ufak bir durumda koşup geliyor. Çünkü orman yangınlarından da canımız yanıyor. Ona da cesaret edemiyoruz. İster istemez burada doğal çöpler oluyor. Ama eski koltuk ya da inşaat atıkları birileri tarafından getirilip dökülüyor. Ben anlamıyorum" diye konuştu.

Lüks tatil bedavaya sunuluyordu! Çöplük oldu

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Doğa Kardeşliği01 Mayıs 2021 19:57

    Malesef bu utanç tablosuna izmir in cennet tatil beldeleri olan foça koyları dikili bademli de de rastlanmaktadır, bu utançtan kurtulmamız şart bunun bir yolu olmalı, gavur diye küçümsediğimiz batı ülkelerinde bu görüntülere rastalayamazsınız, insan olmak, olabilmek erdemli olmanın ön şartıdır. Kendi doğasına ve tarihi değerlerine bu denli zarar vermek ancak geri kalmış ilkel toplumlarda rastlanacak bir durumdur.