BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemOmikron, İngiltere'de de yayılıyor----

Omikron, İngiltere'de de yayılıyor

Omikron, İngiltere'de de yayılıyor
06 Aralık 2021 - 22:58 www.finansgundem.com

İngiltere'de Omikron varyantının yayılmaya başladığı bildirildi

İngiltere Sağlık Bakan Sajid Javid, yeni tip korona virüsün (Kovid-19) Omikron varyantının ülke genelinde birden fazla bölgede yayılmaya başladığını bildirdi. Dün de Omikron varyantının, ABD’de 12 eyalette en az 20 kişide görüldüğü açıklanmıştı.

Javid, Omikron varyantına ilişkin son gelişmelerle ilgili parlamentoda yaptığı konuşmada, İngiltere'de 261, İskoçya'da 71 ve Galler'de 4 Omikron varyantının tespit edildiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Javid, "Bu, uluslararası seyahatle bağlantısı olmayan vakaları içeriyor. Bu nedenle artık İngiltere'nin birden fazla bölgesinde topluluk yayılımı olduğu sonucuna varabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

"ÖNLEMLERİ GEREĞİNDEN BİR GÜN FAZLA TUTMAYACAĞIZ"

Javid, İngiltere'ye seyahat edeceklerin yarın yerel saatle 04.00 itibarıyla aşı durumuna bakılmaksızın ülkeye girmeden 48 saat önce yapılmış negatif PCR veya yanal akış testini ibraz etmesi gerekeceğini söyledi.

Her yolcunun ülkeye vardıktan sonraki 2. gününde PCR testi yaptırmasını ve negatif sonuç alana kadar kendini izole etmesini de içeren yeni önlemlerin geçici olduğunu vurgulayan Javid, söz konusu tedbirlerin gelecek hafta gözden geçirileceğini kaydetti.

Javid, "Önlemlerin kesinlikle gerekli olduğundan emin olmalıyız, önlemleri gereğinden bir gün fazla tutmayacağız." dedi.

Nijerya'nın seyahat listesinde "kırmızı liste"ye eklenmesine de değinen Javid, İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansının (UKHSA) yalnızca İngiltere'deki en az 21 Omikron vakasının Nijerya'dan seyahat edenlerle bağlantılı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Javid, "Omikron'un orada (Nijerya'da) olduğuna dair güçlü bir gösterge var. Nijerya'nın Güney Afrika ile de çok güçlü seyahat bağlantıları var." ifadesini kullandı.

İngiltere hükümeti, Kovid 19'un Omikron varyantının yayılmasını önlemek amacıyla, yurt dışından ülkeye seyahat edeceklere Kovid testi zorunluluğu getirildiğini açıklamıştı.

ABD'DE DE YAYILIYOR

Omicron varyantı ABD'de de yayılıyor.

Ülkede ilk kez California’da ortaya çıkan Omicron varyantı, Colorado, Hawaii, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Missouri, Nebraska, New Jersey, New York, Pennsylvania, Utah eyaletlerinde de görüldü.

Tespit edilen vakaların bir kısmının Afrika’nın güneyindeki ülkelerden geldiği, bazılarınınsa yakın zamanda seyahat etmediği belirtildi.

Danimarka’da Omikron varyantı vakaları iki günde üçe katlandı

 

Omikron varyantının kökenine ilişkin açıklama: Farelerde ortaya çıktı

 

Omikron onları hedef alıyor... Risk grubunu açıkladı!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)