BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinO illerde okullar tatil ilan edildi----

O illerde okullar tatil ilan edildi

O illerde okullar tatil ilan edildi
03 Ocak 2016 - 13:22 www.finansgundem.com

Kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatile girdi

Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi. Van, Giresun, Zonguldak ve Batman'da yarın okullar tatil. Bitlis'te il merkezi ve bazı ilçelerdeki okullar, Trabzon'da bazı ilçeler, Sinop'ta il merkezi ve 4 ilçede, Artvin'de 3 ilçe, Mardin'de ise Midyat'ta okullar 1 gün tatil. Bir tatil haberi de Şırnak ve Edirne'den geldi.

TRABZON'DA BAZI İLÇELER
 
Trabzon'da bazı ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara  verildiği bildirildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, eğitime Sürmene,  Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi, Of  ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Arsin ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da  eğitime yarın ara verildiği, diğer ilçelerde ise eğitim öğretime devam edileceği,  taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi. 
 
ŞIRNAK 

 
Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile bağlı belde ve  köylerde 4 gündür yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu hatırlatıldı. 
Bu nedenle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği  duyurulan açıklamada, engelli ve hamile memurların da bir gün idari izinli  sayılacağı ifade edildi. 
 
ARTVİN ( 3 İLÇE)
 

Artvin'in üç ilçesinde yarın eğitim ve öğretime ara  verildiği bildirildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar ve  buzlanma nedeniyle Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4  Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi. Açıklamada, diğer ilçelerde eğitimin devam edeceği kaydedildi. 
 
EDİRNE
 

Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının dün geceden bu yana etkisini sürdürdüğünü  söyledi. 
 
Meteorolojik tahminlere göre, yağışın yarına kadar artarak devam  edeceğinin öğrenildiğini belirten Özcan, "Meteorolojik uyarılar da dikkate  alınarak Edirne Valiliği kararıyla, kar ve buzlanma nedeniyle kent merkezi ile ilçelerinde taşımalı sistemde eğitime bir gün ara verildi" diye konuştu. 
 
Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar  yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi  sabahına kadar devam etmesi bekleniyor. 
 
GİRESUN

 
Giresun'da kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün,  Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu  ilçelerinde yarın, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime ara verildi. Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da kamu kurum  ve kuruluşlarında görevli hamileler ile engellilerin yarın izinli sayılacakları  bildirildi. 
 
VAN 
 
Van'da, mahalle yollarının kapalı olması nedeniyle kent  genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kentte ulaşımın sağlıklı yapılamadığı gerekçesiyle okulların tatil  edildiğini söyledi.  İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun belediyelerden aldığı bilgiler doğrultusunda  toplandığını belirten Kırekin, "Kurul üyeleri yaptıkları toplantının ardından,  mahalle yollarının çoğunun kapalı olması, ulaşımın sağlıklı yapılamaması  nedeniyle sağlıklı eğitim hizmetinin yapılamayacağına karar verdi. Bu nedenle  pazartesi günü kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir  gün ara verildi" diye konuştu. 
 
BARTIN'DA 2 GÜN

 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi  aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi. 
 
Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin  tamamlanacağı vurgulandı. 
 
ZONGULDAK
 
Zonguldak’ta, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi. 
 
Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.
 
Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise  ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor. 
 
Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.
 
BİTLİS
 
Kar yağışı, kapanan bazı yollar ve karayollarındaki buzlanmalar  nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis kent merkezi, Hizan,  Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, Hizan'da engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın idari  izinli sayılacakları belirtildi. 
 
Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis’te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.  
 
BATMAN
 
Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi. 
 
Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi. 
 
SİNOP (İL MERKEZİ VE 4 İLÇE)

 
Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi.  Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti.  Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi. 
 
MARDİN (MİDYAT)
 
Midyat ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın  eğitime ara verilecek. 
 
Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soğuk hava  ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelindeki okulların yarın tatil edildiği  bildirildi. 
Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli veya hamile  personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi. 
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)