BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaNot artışı adres mi gösteriyor!----

Not artışı adres mi gösteriyor!

Not artışı adres mi gösteriyor!
28 Mart 2013 - 09:48 www.finansgundem.com

SPYD Başkanı Arif Ünver, S&P'nin Türkiye'nin notunu artırmasını değerlendirdi

Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği (SPYD) Başkanı Arif Ünver, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's'un (S&P) Türkiye'nin notunu artırması konusunda, "Güney Kıbrıs'taki paralar için adres gösteriliyor olabilir" dedi.
Ünver, yaptığı açıklamada, hisse senedi piyasasındaki yabancı payına bakıldığında Türkiye'nin zaten yatırım yapılabilir ülke muamelesi gördüğünü belirtti.
Not artışının ilginç bir döneme denk geldiğini ifade eden Ünver, "Güney Kıbrıs'taki paralar için adres gösteriliyor olabilir" diye konuştu.
Ünver, 1900'lerin başında Türkiye'nin "hasta adam" olarak nitelendirildiğini hatırlatarak, artık transatlantik bölgesinin hasta adam konumunda bulunduğunu dile getirdi.
Kredi derecelendirme kuruluşlarının, Türkiye'nin yükselen ekonomik performansını itiraf etmeyi gururlarına yediremediklerini kaydeden Ünver, "Bu, normal bir yaklaşım değil. Nasıl Avrupa'daki bir ülkede sıkıntı olduğunda bir hafta içinde adamın notunu aşağı indiriyorsa, Türkiye'nin durumu da budur. Manidar bir durumdur" ifadesini kullandı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)