BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatNew York'ta yeni mutant virüs tespit edildi----

New York'ta yeni mutant virüs tespit edildi

New York'ta yeni mutant virüs tespit edildi
25 Şubat 2021 - 16:06 www.finansgundem.com

ABD’li araştırmacılar, geçtiğimiz gün açıklanan Kaliforniya mutasyonunun ardından Güney Afrika mutasyonuna benzer daha bulaşıcı ve inatçı bir mutasyonun tespit edildiğini açıkladı.

ABD’de iki ayrı araştırma ekibi New York’un merkezinde ve kuzeydoğusunda endişe verici yeni bir Kovid-19 mutasyonu tespit ettiklerini açıkladı.

Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'ndeki ekipler tarafından tespit edilen mutasyona genomik araştırmacıları tarafından B.1.526 adı verilirken şehrin büyük bir bölümünde mutasyonun tespit edildiğini açıkladılar.

Vücudun aşılara verdiği reaksiyondan kaçabilen ve daha yaygın hale gelebilen mutasyonun Güney Afrika mutasyonuyla bazı benzerlikler taşıdığı belirtildi.

SON BİRKAÇ HAFTADIR ARTIŞIN SEBEBİ TESPİT EDİLDİ

Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'ndeki bir ekip, "Aralık sonundan Şubat ortasına kadar yeni mutasyonun tespit oranında istikrarlı bir artış gözlemledik. Son iki hafta içinde ise yüzde 12,7'ye varan endişe verici bir artışı tespit ettik" derken CNN’e konuşan ekip, “Son birkaç haftadır görülen endişe verici artış, bu mutasyon sebebiyle gerçekleşti” dedi.

Çalışma ekibini yöneten Columbia Üniversitesi’nden Araştırma Merkezi Direktörü Dr. David Ho, "Bu mutasyon muhtemelen New York'taki evlerde ortaya çıktı" dedi. Ho, “Virüsler her zaman mutasyona uğrar. Ne kadar çok insan enfekte olursa ve ne kadar uzun süre enfekte olursa, virüslerin değişme şansı o kadar artar. Bir hastanın vücuduna bir virüsün milyarlarca kopyası girebilir, içeride değişebilir veya mutasyona uğrayabilir” şeklinde konuştu.

KALİFORNİYA MUTASYONU TESPİT EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz gün Kaliforniya San Francisco Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırmada, Kovid-19’un daha fazla bulaşıcı ve şiddetli hasta edici yeni bir varyantının bulunduğu belirtilmişti.

Söz konusu araştırma ekibinin, 1 Eylül 2020-29 Ocak 2021'de eyaletin 44 bölgesinden 2 bin 172 test örneği üzerinde yaptıkları inceleme sonucu Kovid-19’un yeni türüne rastladıkları kaydedilen araştırmada, "B.1.427/B.1.429" veya "20C/L452R" adı verilen yeni türün İngiltere ve Güney Amerika’da ilk kez ortaya çıkan Kovid-19 varyantlarından farklı bir mutasyon modeli sergilediğine dikkat çekilmişti.

İngiltere Sağlık Bakanı:Mutasyonlarının yayılmasını kontrol etmeyi başardık

 

Koca: İnaktif aşının mutasyondan az etkileneceğini söylemiştik

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)