BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemNew York, Portland ve Seattle'a 'anarşist' tanımlaması----

New York, Portland ve Seattle'a 'anarşist' tanımlaması

New York, Portland ve Seattle'a 'anarşist' tanımlaması
21 Eylül 2020 - 20:35 www.finansgundem.com

Demokrat Partili yerel yönetimlerin olduğu Seattle, Portland, New York şehirlerini 'kanunsuz' oldukları gerekçesiyle federal fonları kesmekle tehdit eden Trump'ın arzu ettiği sınıflandırma, Adalet Bakanlığı'ndan geldi.

ABD, beyaz polisin silahsız siyah yurttaşları katletmesinin tetiklediği ırkçılık karşıtı protestolarla sarsılırken, Başkan Donald Trump'ın protestocuların güçlü olduğu şehirlere yönelttiği federal fonları kesme tehdidi hayata geçmeye başladı. 

ABD'nin 'terörden' sonra 'anarşi' listesi

Trump'ın 'anarşist bölgelerin sınırlarının belirlenip listesinin oluşturulması' talimatını verdiği Adalet Bakanı William Barr, emre icabet etti.

Adalet Bakanlığı, bugün bir açıklama yaparak, New York, Oregon eyaletindeki Portland ve Washington eyaletindeki Seattle şehirlerini 'anarşiye izin veren yetki bölgeleri' olarak belirlediğini duyurdu. 

Demokrat Partili yerel yönetimlerin bulunduğu bu üçlüyü 'şiddet ve mala mülke zarar verilmesinin sürmesine izin vermek ve suç faaliyetleriyle mücadele için mantıklı önlemlerin alınmasını reddetmekle' suçlayan Adalet Bakanlığı, böylelikle Trump'ın bu şehirlere federal fonları kesmesinin önünü açtı.

Adalet Bakanı'ndan üç şehre 'tornistan' çağrısı

Nitekim Barr, "Yurttaşların güvenliği tehlikedeyken federal vergilerden toplanan dolarların israf edilmesine izin veremeyiz. Bugün Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen şehirlerin gidişatlarını tersine çevirmelerini, hükümetin temel işlevini yerine getirmeyi ciddiye almaya ve kendi yurttaşlarını korumaya başlamalarını umuyorum" açıklamasını yaptı. 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)