BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisNafiz Karadere: Ferit Bey işlere el koydu----

Nafiz Karadere: Ferit Bey işlere el koydu

Nafiz Karadere: Ferit Bey işlere el koydu
04 Ağustos 2019 - 10:10 www.finansgundem.com

Sabah'tan Şelale Kadak, Doğuş Holding'de Şahenk'in CEO görevine geldiği Temmuz ayından itibaren şirketteki değişim sürecini yazdı. İşte Kadak'ın o yazısı:

Hatırlarsanız Doğuş Holding'de temmuz ayında önemli bir yönetim değişikliği oldu ve Ferit Şahenk, CEO koltuğuna oturarak icranın başına geldi. Profesyonel bir ekip tarafından yönetilen Doğuş Grubu'nda Ferit Şahenk şimdiye kadar en tepede, günlük işlere, icraatlara karışmadan yönetimin başında duruyordu ama şimdi bu durum tamamen değişti.

Geçen hafta Garanti Bankası'nın bana göre en efsane genel müdür yardımcılarından biriyken, özellikle kadın girişimcilere verdiği destekle tanınan ve şimdi de Doğuş Yayın Grubu'nun başına getirilen ama topluluktaki tüm sosyal sorumluluk projelerinden de bizzat sorumlu olan Nafiz Karadere ile bir aradaydık. Doğuş Grubu'nun "Doğuş'tan İyi Bir Gelecek Doğuş ile Gelecek" projesi kapsamında artık adı da Bodrum Müzik Festivali olarak değişen önemli bir müzik ziyafetinin detaylarını konuşacaktık ama tabii ki Ferit Şahenk'in üstlendiği yeni rol ve Doğuş'un bir yandan yeniden yapılandırdığı bankalara olan kredi borçlarıyla ilgili gelişmeler sohbetimizin öncelikli konusu oldu.

Karadere, "Ferit Bey işlere el koydu. Eskiye göre çok daha fazla şirkette bulunuyor. Tatillerini daha çok yurtdışında değil D Maris'te yapıyor. Grupta kontrol kendisinde araya bir aracı ünvan yerleştirmiyor" diyerek özetledi yaşanan gelişmeleri. Nafiz Karadere'den ayrıca bankalara verilen taahhütlere istinaden, borçların azaltılması konusunda programın önünde gidildiğini de öğrendik.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)