BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisMÜSİAD raporu ortalığı karıştırdı----

MÜSİAD raporu ortalığı karıştırdı

MÜSİAD raporu ortalığı karıştırdı
28 Mart 2014 - 13:25 www.finansgundem.com

MÜSİAD'ın geçtiğimiz ay hazırlayıp yayınladığı rapor bugün tekrar servis edilince ortalık karıştı

MÜSİAD'ın geçtiğimiz ay hazırlayıp yayınladığı ve içerisinde hükümetin 2023 hedeflerine yönelik eleştirilerin yer aldığı “2023 Vizyonu Işığında Türk Sınai Mülkiyet Raporu”nun bugün tekrar servis edilmesi tartışma yarattı.

Raporu hazırlayan isim olan avukat Dr. Cahit Suluk raporun basında yeteri kadar yer bulamaması nedeniyle bugün tekrar bir gönderim yaptığını belirtirken, MÜSİAD tarafı ise kendilerine ait olmayan bu bültenin bağlamından kopartılarak servis edildiğini ileri sürdü.

Yaşanan tartışma bu sabah avukat Dr. Cahit Suluk tarafından tüm basın kuruluşlarına gönderilen bir e-posta ile başladı. İçerisinde “2023 Vizyonu Işığında Türk Sınai Mülkiyet Raporu"nun basın özetinin yer aldığı e-posta'da 'Bu sefer TÜSİAD değil MÜSİAD hükümeti uyardı' denirken MÜSİAD'ın bu raporla hükümete sert ama yapıcı öneriler yönelttiği kaydedildi.

Raporda iyi işleyen bir fikri mülkiyet sistemi kuramayan Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasının mümkün görünmediği ve 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin de gerçekçi olmadığı vurgusu yapıldı.

MÜSİAD’DAN AÇIKLAMA

MÜSİAD'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise bültenin MÜSİAD'a ait olmadığı ve rapordaki bazı tespitlerin, bağlamından ve anlamından kopartılarak farklı şekilde kamuoyuna servis edildiği kaydedildi. açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bugün itibariyle MÜSİAD’a ait olmayan bir bülten basına servis edilmiştir. MÜSİAD kaynak gösterilerek yapılan bülten içeriğinde, Şubat ayında yayınlanan “2023 Vizyonu Işığında Türk Sınai Mülkiyet Raporu” kullanılmıştır. Akademik bir çalışma olarak gerçekleştirilen rapor içerisindeki tavsiye niteliği taşıyan bazı tespitler, bağlamından ve anlamından kopartılarak farklı şekilde kamuoyuna servis edilmiştir. MÜSİAD olarak, tarafımıza ait olmayan bu bülten ve içeriğiyle ilgili gerekli girişimlerin yapılacağını kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz."

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)