BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisMuhtar Kent'ten Türkiye'ye yatırım yapın çağrısı----

Muhtar Kent'ten Türkiye'ye yatırım yapın çağrısı

Muhtar Kent'ten Türkiye'ye yatırım yapın çağrısı
27 Eylül 2014 - 04:22 www.finansgundem.com

Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, ABD’li işadamlarına Türkiye’ye yatırım yapma çağrısında bulundu

Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, ABD’li işadamlarına Türkiye’ye yatırım yapma çağrısında bulunarak, “Amerikalı dostlarıma ve meslektaşlarıma, Türkiye’ye ve potansiyel Türk ortak ve tedarikçilere daha yakından bakmalarını tavsiye ederim” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ABD Ticaret Odası ve Yatırım Promosyon Ajansı’nın ile birlikte düzenlediği toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent başta olmak üzere, ABD’nin önde gelen firmalarının CEO’larının katılımıyla New York’da gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Kent, “Yapacağınız yeni yatırımların Türkiye pazarına hitap etmekle kalmayıp aynı zamanda Türkiye’yi bölgenin geneline bir çıkış kapısı olarak kullanabilmenizi de sağlayacağı düşünüldüğünde, böyle bir karardan pişman olmayacağınıza eminim” dedi.

Yüksek teknoloji zamanı
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da iki ülke arasındaki ticaretin ve yatırımların artmasını arzu ettiklerini anlattı. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin 2023 yılı vizyonunun yatırımcılara çok geniş bir işbirliği alanı sunduğunu ifade etti.
Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılda ekonomisini iki-buçuk misli büyütmeyi planladığına dikkat çekerek, “Üretimde yüksek teknolojili ürünlere yönelmek istiyoruz. Birlikte çalışmak, Türkiye’de yatırım yapmak için çok büyük fırsatlar var” diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)