BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMüftüoğlu: Kapanalım mı kapatalım mı?----

Müftüoğlu: Kapanalım mı kapatalım mı?

Müftüoğlu: Kapanalım mı kapatalım mı?
12 Nisan 2021 - 09:05 www.finansgundem.com

Osman Müftüoğlu:"4 haftalık tam bir kapanmanın mevcut yangını kontrol altına almada tam bir 'itfaiye etkisi' sağlayacağı kesindir. Ne var ki 4 hafta süreyle uygulanması zorunlu olan böyle bir tam kapanmanın da bize yetmeyeceğini bilmeli"

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, bugünkü "Kapanalım mı kapatalım mı" başlıklı yazısında, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı 4 haftalık tam kapanmanın uygulanması gerektiğini yazdı.

Hürriyet yazarı Prof. Dr. Müftüoğlu, "Şunu iyi bilelim: 4 haftalık tam bir kapanmanın mevcut yangını kontrol altına almada tam bir 'itfaiye etkisi' sağlayacağı kesindir. Ne var ki 4 hafta süreyle uygulanması zorunlu olan böyle bir tam kapanmanın da bize yetmeyeceğini bilmeli. O dört haftalık tam kapanmadan sonra da en az 3-4 hafta sürecek bir 'kademeli açılma' sürecinin de bizi bekleyebileceğini bir kenara not etmeliyiz" dedi.

"Ayrıca içinde bulunduğumuz şartlar ne 'ekonomik' ne de 'sosyal' olarak zaten tam bir kapanmaya imkân vermiyor" ifadelerini kullanan Prof. Müftüoğlu, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Bu nedenle de 'olmayacak duaya amin demeyi' bir kenara bırakıp 'uygulanabilecek çözümler'e bakmamızda fayda var. İşte tam da bu noktada 'Mademki tam ‘kapanma’ olmuyor, bari ‘kapatma’ sürecini devreye sokalım' alternatifini tartışmamızda fayda var. NETİCE ŞUDUR: Kanaatime göre Ramazan ayı ve onu takip eden bayram süresince etkili ve akılcı bir 'kapatma' organizasyonu şu anda bize en uygun çözüm gibi görünüyor."

 

İstanbul'da kaç kişi korona aşısı oldu?

 

Uzmanından 'İngiliz mutasyonu' uyarısı! Farklı belirtiler...

 

Uçakta korona virüsü öldüren robot

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)