BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaMoskova Borsası’na yaptırımlar sonrası döviz işlemleri sert yükseldi----

Moskova Borsası’na yaptırımlar sonrası döviz işlemleri sert yükseldi

Moskova Borsası’na yaptırımlar sonrası döviz işlemleri sert yükseldi
21 Haziran 2024 - 08:19 www.finansgundem.com

ABD’nin Moskova Borsası’na uyguladığı yaptırımların 12 Haziran’da uygulamaya başlamasının ardından, toplam borsa ve borsa dışı işlemler ile birlikte döviz işlemlerinin hacmi yüzde 5 artarak 1,974 trilyon rubleye ulaştı.

Rusya’da ABD’nin Moskova Borsası’na yaptırım uygulamasının ardından geçen hafta, üç ana yabancı para birimi ile yapılan toplam borsa ve borsa dışı işlemler yüzde 5 artarak 1,974 trilyon rubleye ulaştı.

RIA Novosti’nin Rusya Merkez Bankası verilerine dayanarak yaptığı analize göre, Çin yuanının borsa dışı piyasalardaki payı ise doların payından üç kat daha hızlı arttı.

ABD’nin yaptırımları 12 Haziran’da uygulamaya başlamasının ardından geçen beş işlem gününde, borsa dışı piyasada “yarın” valörüyle yapılan döviz işlemlerinin hacmi, Rusya Merkez Bankası verilerine göre, 796 milyar rubleden 1,246 trilyon rubleye yükseldi. Moskova Borsası’nda ise “yarın” valörüyle yapılan yuan işlemleri “yaptırım haftası” boyunca 728 milyar ruble olarak gerçekleşti. Bir önceki hafta, üç para birimiyle yapılan toplam işlem hacmi 1,089 trilyon rubleydi.

Borsa dışı piyasada dolar işlemleri hacmi 410 milyar rubleden 672 milyar rubleye, yuan işlemleri ise 287 milyar rubleden 525 milyar rubleye yükseldi. Yuanın payı yüzde 36’dan yüzde 42’ye çıkarken, doların payı yüzde 51,5’ten yüzde 54’e yükseldi. Yani, yuanın payı doların payından 3,4 kat daha hızlı arttı. (Gazetemru)

AB'nin, Rusya yaptırımları 2025'e uzatıldı

 

AB'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

 

Yellen: Büyük Çin bankaları Rusya'ya yönelik ABD yaptırımlarının farkındalar

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)