BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkMobil bankacılık büyümeye devam ediyor----

Mobil bankacılık büyümeye devam ediyor

Mobil bankacılık büyümeye devam ediyor
17 Mart 2021 - 17:43 www.finansgundem.com

Mobil bankacılık kullanımı, finansal araçların gelişmesiyle artıyor. Tahminlere göre 2021 yılında ABD’de 169 milyon mobil bankacılık kullanıcısı olacak

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

2021 yılında ABD’de 169,3 milyon mobil bankacılık kullanıcısı olması bekleniyor. Bu rakam ise Business Insider’a göre ABD nüfusunun %64,9’una denk. Mobil bankacılık kullanıcılarının sayısındaki büyüme 2024’e kadar devam edecek ve tahminlere göre bu tarihin ardından 183,6 milyon kişi her ay en az bir kez mobil bankacılık hizmetlerini kullanmış olacak.

Genel anlamda mobil bankacılık hizmetleri müşteriler için özellikle para yatırma, hesap transferleri ve hesap kontrolleri konularında tercih edilen yöntem haline geldi. Aynı zamanda bankacılık liderleri için de kilit bir farklılaşma unsuru olarak öne çıktı. Business Insider’ın anketine katılanların neredeyse %80’i mobil bankacılık hizmetlerinin, birincil tercihleri olduğunu söyledi.

Korona virüs pandemisinden bu yana, mobil kapasite müşterilerin banka seçiminde bir önceki yıla göre daha büyük önem kazandı. Finans kurumları müşterilerin en çok ihtiyaç duyduğu mobil bankacılık özelliklerinin neler olduğunu tespit ederek, rakiplerinin önüne geçebilmek için çalışmalı.

Ankete katılanların mobil bankacılıkla ilgili en büyük endişesi ise güvenlik olmaya devam ediyor. Veri ihlali korkusu kullanıcıların verilerini güvende tutan hizmetlere yönelik talepleri artırıyor.

Yatırımcıların Powell’dan cevabını beklediği 5 soru

 

Dev bankalar ofise dönmeye hazırlanıyor

 

Bankalar ayakta kalmak için bir araya geliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)