BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMısır'da Cumhurbaşkanlığı affı: 50 tutuklu daha serbest bırakıldı----

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı affı: 50 tutuklu daha serbest bırakıldı

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı affı: 50 tutuklu daha serbest bırakıldı
03 Ekim 2022 - 00:26 www.finansgundem.com

Mısır Cumhurbaşkanlığı Af Komisyonu üyesi Tarık el-Avadi'nin açıklamasına göre 50 ihtiyati tutuklu hakkında daha tahliye kararı çıkarıldı.

Nisanda Cumhurbaşkanlığı kararıyla tekrar etkinleştirilen Af Komisyonunun ilgili birimlerle koordineli şekilde gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında bugün ve yarın ihtiyati tutuklulardan yeni bir grubun tahliye edileceğini belirten Avadi, dosyaların çoğunun düşünce suçlusu olduğunu söyledi.

Konuyu sosyal medyadan duyuran Avadi, bugün 50 ihtiyati tutuklu hakkında tahliye kararı çıktığını söyleyerek, tutukluların listesini paylaştı.

Pazartesi günü de bir grup tutuklunun daha serbest bırakılacağını kaydeden Avadi, serbest bırakılacaklara ilişkin detaylı bilgi vermedi

Şiddete karışmayan ve terörist olmayanlar yararlanacak

Avadi, bu kararın, şiddet suçlarına karışmayan ve terör örgütü mensubu olmayan yeni ihtiyati tutukluların serbest bırakılmasını hedeflediğini bildirdi. Komisyon üyesi, önümüzdeki dönemlerde daha fazla tahliye kararı çıkmasını umduklarını vurguladı.

Mısır'da son grupla birlikte son 17 gün içerisinde ihtiyati tutuklular hakkında dördüncü tahliye kararı açıklanmış oldu.

Cumhuriyet savcısı, tutukluları serbest bırakabiliyor

Mısır yasalarına göre cumhuriyet savcısı, tutukluları serbest bırakma yetkisine sahip. Cumhurbaşkanı ise kesin hüküm giymiş mahkumların cezalarının tamamını veya bir kısmını affedebiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Af Komisyonu, 25 Eylül'de de 39 ihtiyati tutuklu hakkında tahliye kararı çıktığını duyurmuştu. Böylece Cumhurbaşkanı Abdulfettaf es-Sisi'nin nisan ayında ülkede siyasi diyalog başlatma niyetinde olduğunu duyurmasından bu yana Mısır'da tahliye edilen tutuklu sayısı 360'a ulaşmış oldu.

Sisi'nin ilan ettiği ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) dışındaki tüm kesimleri kapsayan ulusal diyalog sürecinin ilk toplantısı 5 Temmuz'da, ikincisi 19 Temmuz'da Kahire'de yapılmıştı.

Mısır para biriminde tarihi düşüş

 

Mısır'a 6 milyar dolarlık gelir

 

Mısır Merkez Bankası faizi sabit bıraktı

 

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Katar Emiri ile görüştü

 

Mısır: Buğday stokları 6,5 aydan fazla yeter

 

Mısır'da IMF’den borç almamak için ilginç öneri

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)