BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKripto ParalarMiami sakinlerine ücretsiz Bitcoin verecek----

Miami sakinlerine ücretsiz Bitcoin verecek

Miami sakinlerine ücretsiz Bitcoin verecek
12 Kasım 2021 - 13:34 www.finansgundem.com

Miami belediye başkanı, 'MiamiCoin'den elde edilen gelirleri şehir sakinlerine dağıtma sözü verdi


ABD'nin Florida eyaletinin, Miami belediye başkanı, yenilikçi bir kripto para birimi projesi olan 'MiamiCoin'den elde edilen gelirleri şehir sakinlerine dağıtma sözü verdi ve “devrimci” sistemin sonunda geleneksel vergilendirmenin yerini alabileceğini söyledi.

Bu ayın başlarında yeniden seçilen Francis Suarez'e göre, dijital cüzdan kuran her vatandaş Bitcoin temettü almaya hak kazanacak.

Suarez, CoinDesk TV ile Perşembe günü yaptığı röportajda, “Amerika'da, sakinlerine doğrudan temettü olarak Bitcoin getirisi veren ilk şehir olacağız. Sakinlerimiz için dijital cüzdanlar oluşturacağız ve onlara doğrudan MiamiCoin'in getirisinden Bitcoin vereceğiz." dedi.

 Ağustos ayında çıkarılan MiamiCoin, Florida şehri tarafından kriptoyu benimseme yolunda en belirgin adımlardan biri olarak görülüyor. Kâr amacı gütmeyen CityCoins aracılığıyla başlatıldı ve bildirildiğine göre şehir için 21 milyon doları aşan getiri sağladı.

 Belediye Başkanı Suarez'e göre, MiamiCoin bu oranda getiri sağlamaya devam ederse, şehrin vergi ihtiyaçlarını tamamen karşılayabilmeleri mümkün: Sakinlerimiz için dijital cüzdanlar oluşturacağız. Ve onlara doğrudan MiamiCoin'in getirisinden Bitcoin vereceğiz"

Miami Belediye Başkanı maaşını Bitcoin ile alacak

 

Ethereum ve Bitcoin enflasyondan korur mu?

 

Bitcoin madencileri gözünü nükleer enerjiye çevirdi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)